1. SUPINE
  2. Blog o saunovaní
  3. Aké drevo použiť do sauny? Objavte 3 najlepšie typy

Aké drevo použiť do sauny? Objavte 3 najlepšie typy

Aké drevo je vhodné na stavbu sauny? Uvádzame 3 najdôležitejšie typy.

Drevo je konštrukčným materiálom vnútorných (t. j. domácich) aj vonkajších (t. j. záhradných) sáun. Keďže sauna je vystavená extrémnym podmienkam, je potrebné vybrať správne drevo, aby si dlho zachovalo svoje vlastnosti. Ako výrobca sme vďaka našim znalostiam a nadobudnutým skúsenostiam dokázali vybrať 3 druhy dreva, ktoré sú najlepšie na výrobu sáun.

Prečo sa na stavbu sauny používa práve drevo?

Začnime od začiatku: prečo sa na výrobu sáun používa drevo? Predovšetkým preto, že má tepelnoizolačné vlastnosti, dokonale absorbuje vlhkosť, príjemne vonia a poskytuje tradičný vzhľad. Samozrejme, každý druh dreva má trochu iné vlastnosti, ktoré popisujeme nižšie. Okrem toho vždy dbáme na kvalitu materiálu.

Aké vlastnosti musí mať drevo na saunovanie?

Materiál sauny musí byť predovšetkým odolný voči vysokým teplotám a vysokej vlhkosti. Okrem toho by drevo malo mať nízku tepelnú vodivosť. Len vďaka týmto vlastnostiam môže sauna správne plniť svoje funkcie, predĺžiť svoju životnosť a zabezpečiť bezpečnosť návštevníkov sauny.

Aký druh dreva ponúkame do sauny? Tu sú naše TOP 3.

3 najlepšie druhy dreva na výrobu sauny:

 

  1. Škandinávsky smrek – je to najobľúbenejší materiál používaný na výrobu sáun. Je to nielen najlacnejší druh dreva, ale má aj vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, nízky obsah živice a málo sukov. Smrekové drevo má tiež jasne definované zrná, čo prispieva k tradičnému vzhľadu.
  2. Lipové drevo (obyčajné aj tepelne upravené) – tento typ dreva je ľahký a mäkký, má nízku tepelnú vodivosť a neobsahuje živicu. Lipové drevo má svetlú farbu v žltobielej farbe a jeho vlákno je slabo viditeľné, takže je vhodné aj pre sauny s moderným dizajnom. Okrem toho má jeho vôňa výnimočne dlhú trvanlivosť.
  3. Kanadský céder – ide o najkvalitnejší druh dreva dostupný na trhu. Tento materiál je mimoriadne odolný a pevný. Je to jedinečné drevo, pretože farebná paleta kanadského cédra je veľmi široká a časom jeho odtieň tmavne a stáva sa viac červeným. Okrem toho veľmi príjemne vonia, čo dotvára jedinečnú atmosféru a podporuje relaxáciu.

Nie ste si istí, aké drevo si vybrať do sauny?

Sme odborníci na drevo, takže vám radi pomôžeme s výberom. Odporúčame vám, aby ste
kontakt
(+48) 795 600 656 sklep@supine.eu