1. SUPINE
  2. Blog o saunovaní
  3. Ako si doma zriadiť kúpele? 5 nápadov na usporiadanie

Ako si doma zriadiť kúpele? 5 nápadov na usporiadanie

Kúpeľňa čoraz viac funguje ako domáce kúpele. Ako zariadiť miestnosť, aby sa stala atraktívnym miestom na oddych? Objavte 5 nápadov na dizajn kúpeľne!

Zaistite si kúpeľňu v kúpeľnom štýle, kde si oddýchnete v súkromnej saune, sprche alebo teplom kúpeli. Miestnosť v tomto štýle je vynikajúcim nápadom na usporiadanie, ktoré prispieva k relaxácii. Takýto útulný kútik nám poskytne nielen relax, ale umožní nám ho aj využívať, kedykoľvek budeme chcieť. Ako však možno zariadiť kúpeľňu tak, aby plnila úlohu súkromných kúpeľov? Pozrite si naše nápady!

1. elegantný kúpeľný kútik –
vnútorná sauna v tvare šesťuholníka

Elegantný vzhľad tejto kúpeľnej zóny umocňuje veľké presklenie, tmavý kameň na stenách, strešné okná a nenápadné doplnky vo farbe hrášku. Srdcom kútika je sauna v netradičnom šesťuholníkovom tvare s tónovaným sklom a čiernym panelom.

 

2. Minimalistická relaxačná zóna –
Fínska sauna v podkroví

Kúpeľňa v minimalistickom štýle je kombináciou bielej farby a klasického dreva. Voľný kútik v kúpeľni domu bol vyplnený fínskou saunou, čím vznikol vysnívaný wellness kútik. Táto sauna je dokonalým príkladom využitia malej kúpeľne, ktorá sa odteraz stáva relaxačnou zónou pre dve osoby súčasne.

3. zelená oddychová zóna –
tradičná domáca sauna

„Pohľad na krásu prírody je prvým krokom k očisteniu mysle.

Amit Ray

Kúpeľný priestor by mal uvoľniť nielen telo, ale predovšetkým myseľ. Preto sa oplatí zabezpečiť, aby bol vyplnený rastlinami, ako je to v tejto podkrovnej kúpeľni. V domácej wellness zóne nemohla chýbať drevená sauna, ktorá dokonale ladí s okolitou zeleňou.

4. priemyselné domáce kúpele –
presklená fínska sauna

Industriálny štýl sa vyznačuje sivými betónovými stenami, kde sú ostatné farby tmavé a výrazné. Ak v celom dome vládne moderna, mala by taká byť aj relaxačná zóna. Industriálny štýl tejto povrchovej úpravy stiera rozdiel medzi hranicou sauny a celou miestnosťou.

5. Malý kútik pre wellness – a
sauna v malej kúpeľni

Napriek zdaniu nie je malá kúpeľňa prekážkou na ceste k vysnívanej domácej kúpeľni. Dokonca aj do podkrovnej miestnosti sa zmestí tradičná sauna, ktorá vyplní roh ideálneho priestoru na relaxáciu.