1. SUPINE
  2. Blog Chaty 35m2
  3. Ako zariadiť rekreačnú chatu do 35 m²? Časť II

Ako zariadiť rekreačnú chatu do 35 m²? Časť II

Ako zariadiť priestor malého domu s rozlohou do 35 m²?

V nadväznosti na predchádzajúci článok

Ako zariadiť altánok do 35 m²?

, sa pozrieme na odporúčania na zariadenie interiéru rekreačného domu, ktoré sme pripravili skôr.

Na čo sa zamerať pri zariaďovaní interiéru rekreačného domu?

Po rozdelení miestností, zón a chodieb je čas prejsť k rozmiestneniu osvetlenia (všeobecné, pracovné, bodové), nábytku a bielej techniky a bielej techniky v jednotlivých miestnostiach. V tejto chvíli stojí za to zvážiť, čo urobiť, aby sa do takého obmedzeného priestoru zmestilo správne množstvo nábytku, ktorý často môže plniť viacero funkcií.

Príkladom je pohovka v obývacej izbe, ktorá môže byť cez deň spoločným priestorom na oddych a v noci po rozložení priestorom na spanie pre deti alebo hostí. Jedálenský stôl môže byť miestom na jedenie aj na prácu kancelária.

Aký nábytok a doplnky vybrať do malej domácnosti?

Nábytok v malom dome by mal byť ľahký a mal by mať voľné priestory, vďaka čomu interiér pôsobí priestrannejšie. To isté môže platiť pre príslušenstvo v neskoršej fáze dohody.

V takom malom priestore je najdôležitejšie čo najlepšie naplánovať.

skrinky. Príkladom je miesto pod schodmi, ako aj pod zadkom. Je dôležité, aby naše osobné veci nezaberali priestor, ktorý máme k dispozícii, a nezasahovali do dopravných ciest.

Ako rozvrhnúť priestor v dovolenkovom dome, aby bol priestranný?

Zatiaľ čo nábytok, ktorý nie je trvalým zariadením, sa dá zmeniť, situácia s usporiadaním bielej techniky a spotrebičov je zložitejšia. Ich umiestnenie sa musí prispôsobiť elektrickým zásuvkám, ktoré už boli rozmiestnené oveľa skôr. Tu je potrebné pripomenúť, že tento plán by mal zahŕňať správne usporiadanie výrobnej linky už vo fáze elektrického návrhu. Napríklad, aby boli plynový sporák a rúra umiestnené v správnom poradí za drezom a pracovnou doskou.

Podobná situácia je aj pri prispôsobovaní bielej techniky vopred pripravenému vodovodnému a kanalizačnému systému.

Na čo si ešte dať pozor pri zariaďovaní interiéru domu na voľný čas?

Ďalšou fázou zariaďovania interiéru by mal byť výber farieb stien a podlahy. Podlaha by mala byť svetlá a položená v jednom smere. Je veľmi dôležité, aby bol v každej miestnosti rovnaký. Stojí za zmienku, že rovnaké dlaždice v kúpeľni a kuchyni, bude náš priestor konzistentný. Posledným krokom je výber správneho príslušenstva. Predovšetkým musia zapadnúť do plánovaného interiéru a dodať mu charakter. Mali by sme dbať na dôsledky, pretože výsledkom bude ucelený interiér, ktorý následne poteší naše oko pri každom pobyte v dome.

Aby náš malý altánok vyzeral pôsobivo a zároveň bol funkčný, je potrebné veľmi starostlivo naplánovať každý prvok, dostupný priestor a základné princípy dizajnu malých miestností. Pamätajte na základné zásady dizajnu malých miestností.