BOAZERIA DO SAUN

BOAZERIA DO SAUN OD SUPINE

BOAZERIA O PROFILU SOFT LINE (STP) Z DŁUGIM PIÓREM

My w Supine bardzo dbamy o jakość naszych produktów, dlatego też boazeria w naszym asortymencie pochodzi wyłącznie z naszych lasów. Taki asortyment jesteśmy w stanie kontrolować pod kwestią jakości. Cały proces od wycinki w lesie po ostatnią obróbkę nadzorujemy i eliminujemy gatunki gorsze niż dopuszczalne do najwyższej klasy AA.

Nasze produkty trafiają do takich krajów jak Czechy, Słowacja, Niemcy oraz Holandia. Na terenie Polski zaopatrujemy zarówno odbiorców hurtowych jak i detalicznych. 

Ze względu na naszą pozycję na rynku jako producent posiadamy możliwości tworzenia produktów pod specjalne zamówienie.  

GATUNKI DREWNA

Gatunki drzew takich jak Lipa, Topola czy Olcha prezentowane pod dołem nie zostały wybrane bez przyczyny. W świecie leśników uchodzą one za jedne z najtrudniej obrabialnych drzew ze względu na swoją nietypową strukturę i gęstość. Jednak te właśnie cechy sprawiają że drzewa te doskonale sprawdzają się w saunach i fantastycznie zachowują się w wysokich temperaturach utrzymując swe naturalne kształty, nie pękając i nie wysychając na wiór.

OLCHA

Drewno drzewa olchowego cechuje duża elastyczność i trwałość dzięki czemu przy obróbce można uzyskać niezwykle gładkie powierzchnie. Dodatkowo bardzo dobrze znosi warunki panujące w saunie dzięki czemu nie pęka i nie odkształca się. Kolor drewna olchy to lekko brunatno czerwony co sprawia wrażenie niezwykle ciepłego drewna.

LIPA

Boazeria gatunek lipa

Drewno drzewa lipowego jest koloru żółtawo-białego czasami przechodzącego w lekką czerwień, połysk jaki można ujrzeć przy odpowiednio padającym świetle na idealnie przygotowane lico desek opisać można jako mocny jedwabisty połysk.

Struktura lipy odznacza się stosunkowo zwięzłą budową co za tym idzie jego wytrzymałość mechaniczna jest dobra, mimo to nadal pozostaje jednym z lżejszych gatunków drzew. Próbując opisać jego właściwości poprzez zmysł dotyku jedyne co przychodzi do głowy to miękkość. Tak właśnie można odczuwać dobrze obrobione boazerie do saun wykonane z lipy. 

TOPOLA

Boazeria wykonana z drewna topolowego

Drewno topoli charakteryzuje się nieregularnym rysunkiem słoi i kolorów od jasnych odcieni bieli przez beż aż po pomarańczowo ciemny odcień.Takie połączenie barw oraz struktury a to sprawia iż patrząc pod odpowiednim kątem możemy odczuwać wrażenie trójwymiarowości. Odpowiednio obrobione drewno topoli w dotyku sprawia wrażenie jedwabiście gładkiego. 

Jest to drewno z upodobaniem stosowane w wystroju wnętrz przez osoby dążące do połączenia piękna i natury w swej przestrzeni życiowej . Ze względu na Lekkość z powodzeniem można zastosować w saunach. Drewno topoli bardzo słabo przyjmuje ciepło i uznawane jest jako „zimne” w bezpośrednim kontakcie.

WYMIARY BOAZERII OD SUPINE

  • Grubość boazerii : 15 mm
  • Szerokość z piórem : 90 mm
  • Szerokość krycia : 82 mm
  • Długość : 2100 - 2400 mm

INSPIRACJE

Wszystko co robimy, robimy z pasją i tą pasją się dzielimy. Zainspiruj się razem Supine!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI