1. SUPINE
  2. Blog o saunovaní
  3. Čo tvorí vybavenie domácej alebo záhradnej sauny?

Čo tvorí vybavenie domácej alebo záhradnej sauny?

Pri rozhodovaní o výbere domácej alebo záhradnej sauny je dôležité zvážiť ďalšie vybavenie.

Pre našich zákazníkov máme rôzne doplnky, ktoré vyhovujú aj tým najnáročnejším používateľom.

Naši zákazníci sa často pýtajú, čo môže byť súčasťou sauny, aké vybavenie ponúkame a aké doplnky sú najobľúbenejšou voľbou. Sme výrobca s bohatými skúsenosťami, takže okrem štandardnej inštalácie sauny vám zaručujeme aj komplexný servis. Ponúkame nielen základné vybavenie sauny, ale aj ďalšie, o niečo modernejšie alebo extravagantnejšie vybavenie.

Aké prvky tvoria základné vybavenie sauny?

K základnému vybaveniu domácej alebo záhradnej sauny patrí varič, ovládač, osvetlenie (štandardne sa v saune inštalujú LED reflektory na strope a pod lavicami, osvetlenie za operadlami je voliteľné príslušenstvo), sklenené dvere a tlačidlo alarmu (tlačidlo alarmu je voliteľné príslušenstvo). Ponúkame aj veľmi užitočné príslušenstvo, napr. kotlík, naberačku, esenciálne oleje do sauny, podhlavníky, presýpacie hodiny a termohygrometer. Ide o základné vybavenie sauny, ktoré zabezpečuje pohodlie saunovania.

Aké ďalšie príslušenstvo k saune ponúkame?

Okrem štandardného vybavenia ponúkame aj doplnkové vybavenie, ktoré už nie je nevyhnutné, ale rozhodne umocní zážitok z kúpania vo vašej domácej (alebo záhradnej) saune. Medzi ne patria:

  • zvukový systém – v podobe dvoch reproduktorov namontovaných pod lavicami v saune a zosilňovača s bluetooth, ku ktorému sa pripájame cez telefón. Táto súprava vám umožní počúvať obľúbenú hudbu v najlepšej kvalite počas kúpania v saune.
  • soľná stena – ide o prvok, ktorý pri pôsobení teploty uvoľňuje liečivé mikroprvky, ako je jód, bróm, vápnik alebo horčík, vďaka čomu je kúpanie v soľnej saune obohatené o inhalácie liečivého vzduchu. O tom, ako funguje a aké má vlastnosti, sa dočítate v článku: Soľná sauna – aký je to typ sauny?
  • RGB svetlá – umožňujú farebné terapie. Ponúkame dve možnosti: veľký panel LED na strope, ktorý vyžaruje svetlá rôznych farieb, alebo pás LED pod lavicami, prípadne za operadlom.
  • balia alebo vedro so studenou vodou – poskytujú možnosť tradičného kúpeľa, kedy by sme mali schladiť telo po pobyte v saune.
  • Vírivka – rozhodne spestrí izbu alebo saunový domček.
  • sklenená čelná stena – zvolená z bezpečnostných alebo estetických dôvodov. Obzvlášť dobre funguje v domácich saunách.

Radi vám poradíme, aké ďalšie vybavenie by sa hodilo do vašej sauny.

Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne a na základe rozhovoru a našich skúseností vám pomôžeme vybrať správne zariadenie. Svoju vlastnú saunu si môžete nakonfigurovať aj online: určite si pozrite náš konfigurátor!