1. SUPINE
  2. Blog o saunovaní
  3. Domáca sauna – stojí to za to, aké sú jej výhody?

Domáca sauna – stojí to za to, aké sú jej výhody?

Sauna v pohodlí domova je snom mnohých milovníkov zdravého potenia. Aké sú výhody domácej sauny?

Saunu možno používať v hoteli, kúpeľoch, fitnes klube alebo v bazéne. Mnohí milovníci saunovania však snívajú o vlastnej súkromnej kabíne. Uskutočnenie takéhoto sna nemusí byť napriek všetkému ťažké. Stačí splniť len malé požiadavky, ako je napríklad voľný priestor 1,5 m x 2 m (ostatné informácie si môžete prečítať v tomto článku). Prečo toľko ľudí sníva o saune vo svojom vlastnom dome? Aké sú výhody jeho používania a – samozrejme – jeho používania?

Aké sú výhody domácej sauny?

Ak máte domácu saunu, môžete pravidelne využívať jej pozitívne vlastnosti. Najobľúbenejším argumentom v prospech domácej sauny je jej účinok na zdravie. Pravidelné saunovanie má pozitívny vplyv na celé telo a na pohodu. Saunovanie zlepšuje imunitu, očisťuje organizmus, znižuje stres, zlepšuje fungovanie obehového systému, vzhľad pokožky alebo slúži na relaxáciu po náročnej fyzickej aktivite a navyše zabraňuje vzniku bolestivosti.

Domáca sauna vám spríjemní život.

Domáce kúpele vám určite spríjemnia život – nemusíte ani opustiť dom, aby ste ich mohli používať. Domáca sauna navyše pomáha udržiavať pravidelnosť, ktorá je taká dôležitá pre pozitívne výsledky kúpania. Viete, ako používať saunu, aby malo kúpanie pozitívne výsledky? Objavte 10 rýchlych tipov: ako správne používať saunu. Domáca sauna je navyše hosťom k dispozícii 24 hodín denne a po celý rok.

Sauna vo vlastnom dome poskytuje používateľom intimitu.

Kúpanie v saune je najlepšie nahé, čo môže byť mnohým ľuďom nepríjemné. Domáca sauna poskytuje 100 % intimity potrebnej na úplnú relaxáciu. Okrem toho máme v našej vlastnej saune istotu hygieny, ktorú nemôžu poskytnúť žiadne verejné kúpele.

Moderná domáca sauna nevyžaduje veľkú kúpeľňu.

Súčasná technológia a naše dlhoročné skúsenosti umožňujú realizovať domáce sauny aj v malých priestoroch. Sauny staviame v podkrovných priestoroch, obývacích izbách, spálňach, záhradách a letných domčekoch. Odporúčame vám pozrieť si naše realizácie.

Domáca sauna dlhodobo šetrí peniaze a čas.

Pri uvažovaní o realizácii domácej sauny sa oplatí pozrieť aj na úspory, ktoré prináša. Ako sme už spomenuli, saunovanie sa musí vykonávať pravidelne, aby malo pozitívne výsledky. Domáca sauna ušetrí veľa peňazí a času, ktorý by ste museli vynaložiť na návštevy kúpeľov alebo bazéna.

Domáca sauna môže byť pre domáce kúpele splneným snom.

Bez ohľadu na to, ktorá výhoda vás najviac osloví, odporúčame vám, aby ste si nakonfigurovali svoju vlastnú domácu saunu v našom konfigurátore s áun alebo nás priamo kontaktovali.