1. SUPINE
  2. Blog domki 35m2
  3. Dlaczego domy skandynawskie zachwycają nie tylko wyglądem?

Dlaczego domy skandynawskie zachwycają nie tylko wyglądem?

Skandynawski dom to nie tylko nowoczesny budynek o prostej formie. Styl skandynawski zachwyca czymś więcej…

Dom, który określamy skandynawskim, nie jest zwykłym budynkiem. To miejsce, do którego uciekasz od codzienności i betonowej dżungli, aby odpocząć i zregenerować siły. Jest bliskie natury, zachwycające prostotą i jednocześnie pełnią funkcjonalności. To dom bez pozwolenia na budowę, czyli na zgłoszenie, które wymaga naprawdę minimum formalności. Ponadto jest ekologiczny, nowoczesny i bardzo szybki w realizacji oraz nie nadwyręża rodzinnego budżetu.

Dom bez pozwolenia na budowę w stylu skandynawskim – czyli jaki?

Skandynawskie domy kojarzą się przede wszystkim z naturą. To nie tylko neutralne kolory, ale i naturalne materiały oraz proste formy wyróżniają budynki w tym stylu. Projekty są ponadczasowe i minimalistyczne, jednak z zachowaniem pełni funkcjonalności. Dom skandynawski jest budynkiem szkieletowym, a dzięki ociepleniu – całorocznym. Bliskie otoczenie przyrody, czyli lasu, jeziora, gór, a nawet morza, to oczywiście jego dodatkowy atut.

Czy skandynawski dom może być nowoczesny?

Wykończenie domu skandynawskiego pozwala nam na wybór jego ostatecznego stylu – zobacz projekty nowoczesnych domów bez pozwolenia na budowę. Nowoczesny design budynku uzyskujemy między innymi dzięki zastosowaniu współczesnych technologii i materiałów. Elewacja zewnętrzna wykonana z blachy lub płyty HPL, wnętrze wykończone płytami kartonowo-gipsowymi lub OSB to niektóre materiały, jakie możemy zaproponować. Dodatkowo w naszej ofercie znajduje się choćby instalacja fotowoltaiczna, czy sauna i balie ogrodowe.

Co jeszcze charakteryzuje dom w stylu skandynawskim?

Skandynawski dom, jak już wspominaliśmy, wyróżnia się naturalnymi materiałami oraz prostą formą i designem. Dodatkowo budynek może być przeszklony, dzięki czemu jego wnętrze wypełnione jest naturalnym światłem słonecznym. A duże okna pozwalają również na zatarcie granic między wnętrzem domu, a jego naturalnym otoczeniem. Ponadto dom skandynawski często wyposażony jest w takie elementy jak przestronny taras z dostępem do sauny lub balii. To rozwiązanie pozwala na jeszcze głębszy relaks i bliższy kontakt z naturą.

Skandynawskie domy na zgłoszenie budujemy w zgodzie z naturą.

Dom skandynawski to budynek stworzony w zgodzie z naturą. Przy budowie domów bez pozwolenia na budowę, korzystamy z naturalnych materiałów, ale także zajmujemy się montażem paneli fotowoltaicznych. Ponadto, w celu zbilansowania pracy z drewnem, oddajemy naturze to, co z niej zabraliśmy. Dlatego sadzimy drzewa w imieniu naszych inwestorów – szczegóły tej akcji znajdują się na naszej stronie W zgodzie z naturą.

Jakie elementy sprawiają, że możemy zachwycać się domami skandynawskimi?

Nowoczesny design, funkcjonalność i naturalne materiały, z jakich budujemy domy na zgłoszenie. Jednak styl skandynawski to nie tylko charakterystyczny wygląd, ale przede wszystkim filozofia bliskości z naturą. Nasza firma utożsamia się z nią, co w pełni udowadniamy w każdej realizacji.