1. SUPINE
  2. Blog Chaty 35m2
  3. Pomalý život. Relax v prírode

Pomalý život. Relax v prírode

Pomalý životný štýl relaxácie je na dosah ruky. Spomaľte…

Pomalý život je životný štýl, ktorý je v posledných rokoch čoraz populárnejší. Niet sa čomu čudovať, pretože život sa v priebehu rokov rozhodne zrýchlil. Snívame o úteku z rýchleho životného tempa, hromady povinností, honby za kariérou, jednoducho z každodenného života….

Naším osvedčeným spôsobom spomalenia je únik do vlastnej rekreačnej chaty so saunou, balom a hodinami prechádzok v prírode.

Pozri .
realizácie celoročných chát
.

Čo je to myšlienka pomalého života?

Pomalý život je jednoducho o spomalení životného tempa. Ide o trávenie času v harmónii so sebou samým a s prírodou, aby bol život hodnotnejší. Ide aj o to, aby ste sa sústredili na svoje potreby a nedovolili si nič nerobiť. Pomalý život je o oslave okamihu, o pití kávy na terase, počúvaní spevu vtákov, zdriemnutí si na tráve, relaxácii v saune ďaleko od každodenného zhonu.

Ako uniknúť z každodenného života a žiť pomalým životným štýlom?

Jedným z účinných spôsobov, ako spomaliť, je byť častejšie v prírode. Najjednoduchším riešením, ako uniknúť každodennému životu, je… skutočne uniknúť. Krátka dovolenka v prírode vám umožní oceniť prebiehajúci okamih a uľahčí vám žiť pomalý život.

Odpočívajte bez výčitiek.

Termíny a každodenné povinnosti znamenajú, že aj chvíľka odpočinku môže vyvolať výčitky svedomia. Veď za ten čas by ste mohli stihnúť toľko vecí… Nesmiete však zabúdať na dobíjanie batérií. V rozpore s tým, čo sa zdá, sme vďaka pomalšiemu tempu života efektívnejší, pretože máme viac energie a dokážeme sa lepšie sústrediť na konkrétnu úlohu.

Spôsob, ako relaxovať – byť v prírode!

Neustály pobyt medzi štyrmi stenami, zvyčajne v betónovej džungli, má veľmi negatívny vplyv na náladu a pohodu a v konečnom dôsledku aj na zdravie. Myšlienka pomalého života upozorňuje najmä na to, aby sme trávili čo najviac času v prírode a zamerali sa na relaxáciu. Obe tieto činnosti môžete spojiť s relaxáciou v
celoročný dovolenkový dom
ďaleko od rýchleho mestského života.

Starajte sa o vzťahy so svojimi blízkymi, nakazte ich duchom pomalého života.

Čo tak vyraziť na krátku dovolenku do prírody so svojimi blízkymi? Ísť spolu do tanečnej sály, hrať karty, ísť na prechádzku a nič nerobiť? Nájdite si čas jeden pre druhého – často stačí naozaj málo na to, aby ste spoločne pestovali svoj vzťah.

Nebudeme vás učiť, ako žiť pomaly, ale dáme vám k tomu nástroje.

Supine nie je gaučový hráč, ktorý vás naučí, ako spomaliť a získať zo života to najlepšie. Môže vám však poskytnúť správny nástroj, ktorým je vaša vlastná rekreačný bungalov napríklad so saunou a loptovým ihriskom. Možno je dobré začať práve s týmto… žiť pomalšie?