1. SUPINE
  2. Blog Chaty 35m2
  3. Prečo škandinávske domy zaujmú nielen svojím vzhľadom?

Prečo škandinávske domy zaujmú nielen svojím vzhľadom?

Škandinávsky dom nie je len moderná stavba s jednoduchým tvarom. Škandinávsky štýl zaujme viac ako…

Dom, ktorý označujeme ako škandinávsky, nie je obyčajná stavba. Je to miesto, kam môžete uniknúť z každodenného života a betónovej džungle, aby ste si oddýchli a zotavili sa. Je blízky prírode, ohromujúci svojou jednoduchosťou a zároveň plný funkčnosti. Ide o dom bez stavebného povolenia, t. j. na základe žiadosti, čo si vyžaduje naozaj minimum formalít. Okrem toho je ekologická, moderná, veľmi rýchlo realizovateľná a nezaťažuje rodinný rozpočet.

Dom bez stavebného povolenia v škandinávskom štýle – alebo aký dom?

Škandinávske domy sa spájajú predovšetkým s prírodou. Stavby v tomto štýle sa vyznačujú nielen neutrálnymi farbami, ale aj prírodnými materiálmi a jednoduchými formami. Dizajny sú nadčasové a minimalistické, ale zároveň plne funkčné. Škandinávsky dom je drevostavba a vďaka izolácii je celoročný. Blízkosť prírody, t. j. lesa, jazera, hôr a dokonca aj mora, je samozrejme ďalšou výhodou.

Môže byť škandinávsky dom moderný?

Dokončenie škandinávskeho domu nám umožňuje vybrať si jeho konečný štýl – pozrite si moderné návrhy domov bez stavebného povolenia. Moderný dizajn budovy je okrem iného dosiahnutý použitím súčasných technológií a materiálov. Vonkajšia fasáda z plechu alebo HPL, interiér so sadrokartónovými alebo OSB doskami sú niektoré z materiálov, ktoré môžeme ponúknuť. Okrem toho ponúkame napríklad fotovoltaickú inštaláciu alebo sauny a záhradné vane.

Čo ešte charakterizuje dom v škandinávskom štýle?

Ako sme už spomenuli, škandinávsky dom sa vyznačuje prírodnými materiálmi a jednoduchým tvarom a dizajnom. Okrem toho môže byť budova zasklená, aby bol interiér naplnený prirodzeným slnečným svetlom. Veľké okná tiež pomáhajú stierať hranice medzi interiérom domu a jeho prírodným prostredím. Okrem toho je škandinávsky dom často vybavený prvkami, ako je priestranná terasa s prístupom do sauny alebo na lodžiu. Toto riešenie umožňuje ešte hlbšiu relaxáciu a užší kontakt s prírodou.

Škandinávske domy sú postavené v súlade s prírodou.

Škandinávsky dom je stavba vytvorená v súlade s prírodou. Pri stavbe domov bez stavebného povolenia používame prírodné materiály, ale inštalujeme aj fotovoltaické panely. Okrem toho, aby sme vyvážili prácu s drevom, vraciame prírode to, čo sme jej vzali. Preto v mene našich investorov vysádzame stromy – podrobnosti o tejto kampani nájdete na našej stránke V súlade s prírodou.

Aké prvky nás tešia v škandinávskych domoch?

Moderný dizajn, funkčnosť a prírodné materiály, ktoré používame na stavbu domov na základe žiadosti. Škandinávsky štýl však nie je len o osobitom vzhľade, ale predovšetkým o filozofii blízkosti k prírode. Naša spoločnosť sa s ním stotožňuje, čo plne dokazujeme pri každej realizácii.