Moderný prístup k tradičným domácim saunám

Podstatou domácich sáun je ich prirodzená krása vychádzajúca z dreva. Upokojuje naše zmysly a jej vôňa nám umožňuje úplne sa uvoľniť. Vďaka technológiám, ktoré máme k dispozícii, si môžeme dar domácich a záhradných sáun užívať ešte plnšie a príjemnejšie. Moderné regulátory a variče nám umožňujú rýchle a pohodlné zoznámenie sa so saunovaním.

Typy domáceho saunovania

V snahe prispôsobiť sa rôznym potrebám našich zákazníkov ponúkame domáce sauny v troch typoch vyhotovenia. Všetky varianty spája možnosť prispôsobiť tvar existujúcej infraštruktúre, prírodné materiály, ručné spracovanie, individuálny dizajn, vnútorné usporiadanie, prispôsobenie osvetlenia veľkosti kabíny, kompletné vybavenie domácej sauny pripravené na použitie a možnosť výberu ďalších prístrojov.

Klasické sauny

Sauny vyrobené zo štandardných druhov dreva, ako sú lipa najvyššej triedy AA a veľmi obľúbený škandinávsky smrek, ktoré sa najčastejšie používajú na ekonomické realizácie. Pri výbere klasickej sauny máme možnosť zvoliť si druh dreva, možnosť jeho vykurovania a výber najvhodnejšieho riešenia prispôsobeného individuálnym očakávaniam. Tieto sauny pre domácnosť sa vyberajú zďaleka najčastejšie a ich pomer kvality a ceny je optimálny. Tieto sauny kombinujú tradičné prírodné materiály s praktickým a pohodlným vybavením najnovšej generácie. Kabíny spĺňajú očakávania optimálne fungujúcej sauny. Toto riešenie volia tí, ktorí chcú spojiť funkčnosť vnútornej sauny so štandardnou estetikou a zároveň zachovať stáročné zvyky.

Vysokohorské sauny

Vnútorné sauny vyrobené zo špecifického druhu dreva – boroviceejmutka. Tento druh je jedinečný svojou ľahkosťou. Vďaka prírodným metódam spracovania – tepelnému spracovaniu a kefovaniu – sa borovicaejmut mení na vyzreté drevo. Jeho dizajn pripomína horský štýl, takže je ideálny pre sauny umiestnené v zruboch a v horskom teréne. Sauny odkazujú na regionálny dekor a horalský štýl. Vysokohorskú saunu možno doplniť ďalšími prvkami z dreva, ktoré odkazujú na vyššie uvedený štýl, ako je napríklad drevený záves. Vysokohorské sauny sa vyznačujú originálnou povrchovou úpravou, ktorá dopĺňa okolitú krajinu, hory a špecifické budovy. Pobyt v takejto domácej saune vyvoláva pozitívne emócie spojené s jedinečnou atmosférou.

Moderné sauny

Domáce sauny z moderných drevených panelov od rakúskeho výrobcu Rohol. Ide o najkvalitnejší materiál určený na stavbu sáun. Dýhy sú k dispozícii v rôznych farbách. Vzhľadom na extrémne podmienky v saune je mimoriadne dôležité, aby suroviny, z ktorých je vyrobená, nepoškodzovali zdravie. Dosky Rohol ani pri vysokých teplotách neuvoľňujú škodlivé formaldehydy (okrem ich prirodzeného obsahu v dreve). Tieto sauny sa zvyčajne vyznačujú mnohými presklenými plochami a štýlovým a pohodlným nábytkom, m. v. vo forme ovládača ovládaného z mobilnej aplikácie. Pri používaní modernej sauny pre domácnosť je jasne cítiť atmosféru luxusu a elegancie. Tieto sauny sú určené pre najnáročnejších zákazníkov, ktorí oceňujú inovatívny dizajn a minimalizmus v jeho čistej podobe.

Návrh a vizualizácia sauny

Vieme, aké ťažké môže byť kúpiť si tú správnu domácu alebo záhradnú saunu, a preto, aby sme našim zákazníkom uľahčili rozhodovanie, pripravujeme jednoduché vizualizácie domácej sauny prispôsobené rozmerom a preferenciám zákazníka.

Odporúčame vám tiež využiť náš najmodernejší konfigurátor sauny, ktorý vám umožní získať individuálnu ponuku v niekoľkých jednoduchých krokoch: konfigurátor sauny.

Čo robiť, aby ste získali jednoduchú vizualizáciu sauny?

Pošlite nám rozmery miestnosti, v ktorej má byť sauna umiestnená.
Zadajte, či má sauna zaberať celú miestnosť, alebo má byť samostatným modulom.

Ak sa vám projekt páči, pošlite nám výkresy alebo sprievodné fotografie – kontaktujte nás.

Sauna domowa i ogrodowa projekt i wizualizacja

Prírodné drevo vo vašej domácej saune

Nižšie uvedené dreviny sme na stavbu vnútorných a vonkajších sáun vybrali z určitého dôvodu.
V lesníckom svete sa považujú za jeden z najťažších stromov pre ich nezvyčajnú štruktúru a hustotu.

Práve vďaka týmto vlastnostiam sú však tieto stromy ideálne pre sauny a pri vysokých teplotách sa správajú fantasticky, pretože si zachovávajú svoj prirodzený tvar bez toho, aby praskali alebo vysychali na triesky.

Škandinávsky smrek

Škandinávske smrekové drevo je najčastejšie používaným a najobľúbenejším druhom dreva používaným vo fínskych saunách. Saunový smrek má svetlú farbu s miernym žltkastým nádychom, je bohatý na malé suky, má malé množstvo živice a je dostupný za veľmi prijateľnú cenu. Uzlíky sú väčšinou malé, žltohnedej farby, občas čierne a zriedkavo majú tendenciu vypadávať.

Drewno do sauny domowej i ogrodowej - lipa

Linden

Drevo lipy je žltkastobiele, niekedy mierne červené. Lesk, ktorý je viditeľný, keď svetlo dopadá na dokonale pripravený povrch dosiek, možno opísať ako silný hodvábny lesk. Štruktúra lipy sa vyznačuje relatívne kompaktnou stavbou, a preto má dobrú mechanickú pevnosť, napriek tomu však patrí medzi ľahšie dreviny. Keď sa pokúšate opísať jeho vlastnosti prostredníctvom hmatu, napadne vás len mäkkosť. Takto môže vyzerať dobre ošetrené obloženie sauny z vápna.

Termálna lipa

Vďaka tepelnej rafinácii získava limetka teplejšiu karamelovú farbu. Na svetle získava atraktívny striebornošedý lesk. Termálne vápenné dosky umožňujú vytvoriť modernú prirodzenosť a útulnú, blaženú atmosféru.

Kanadský céder

Kanadské cédrové drevo je ľahké, má homogénnu štruktúru a obdĺžnikový tvar. Neobsahuje živice ani oleje. Je známy svojou vysokou prirodzenou odolnosťou voči hubám, plesniam a hmyzu, čo z neho robí ideálny materiál na použitie v priestoroch vystavených vlhkosti. Farebná paleta kanadského cédra je veľmi široká. Biela farba je väčšinou svetlá so sivohnedými pruhmi. Sauny z kanadského cédra sa veľmi rýchlo zahrievajú a dlho udržiavajú správnu teplotu.
Sú tiež výborne odhlučnené.

Drewno do sauny domowej i ogrodowej - sosna

Borovica Wejutka

Drevo boroviceejmutky je svetložlté až tmavožlté, dokonca až svetločervenohnedé. Je tepelne ošetrená, vďaka čomu sa v nej nenachádzajú drevokazné huby ani iní škodcovia. Vďaka tepelnej úprave získa tmavšiu, mierne spálenú farbu. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči nepriaznivým podmienkam a jedinečnou ľahkosťou. V tomto saunovom dreve sú malé uzlíky.

Drewno do sauny domowej i ogrodowej - płyta ROHOL

Dosky ROHOL

Drevené panely od rakúskeho výrobcu Rohol sú moderným materiálom určeným pre sauny. Pri výbere dyhy Rohol si môžete podľa aktuálnej dostupnosti vybrať farbu preglejky od najsvetlejších odtieňov cez tmavšie až po najtmavšie farby. Panely sa výborne chovajú v saunách, čo potvrdili testy vykonané v náročných klimatických podmienkach. Napriek veľmi vysokým teplotám v saunách sa z nich nevylučujú škodlivé látky.