Sauna domowa fińska 205 cm x 175 cm do samodzielnego złożenia

Do budowy kabiny saunowej została zastosowana konstrukcja świerkowa. Na izolację składa się wełna mineralna 100 mm w konstrukcji dachu oraz 50 mm w ścianach, a także membrana paroprzepuszczalna i folia paroizolacyjna. Podłoga została wykonana z deski świerkowej. Boazerię sauny wykonano ze świerka skandynawskiego. Ponadto listwy ławkowe oraz oparcie zostały wykonane z drewna lipowego. Front został zabudowany, a do sauny prowadzą drzwi ze szkłem hartowanym.

W saunie zastosowano piec Harvia Vega wraz z wbudowanym sterownikiem. Urządzenia marki Harvia charakteryzują się wysoką jakością oraz estetycznym wyglądem. Ich instalacja pozwala na równo-mierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie.

Saunę wyposażono również w klepsydrę, termohigrometr, zagłówek, ceber z drewnianą chochlą. Oświetlenie tworzą oczka ledowe na suficie.

Cena brutto: 24 900 zł

MONTAŻ KABINY SAUNOWEJ

Kabina saunowa dostarczana jest do Klienta w gotowych elementach dostawą paletową do samodzielnego złożenia. Do elementów sauny dodajemy instrukcję niezbędną do postawienia sauny. Dla Klientów dostępna jest także infolinia, która oferuje pomoc i doradztwo podczas stawiania kabiny.

Istnieje możliwość zamówienia sauny bez pieca.
Zachęcamy do pobrania karty produktu, która znajduje się poniżej.

Specyfikacja sauny:

  • Konstrukcja ścian o grubości 5 cm
  • Konstrukcja dachu o grubości 10 cm
  • Ocieplenie wełną mineralną
  • Boazeria z drewna świerku skandynawskiego
  • System wentylacji grawitacyjnej
  • Drzwi do sauny przezroczyste 70 x 190 cm
  • Powierzchnia całkowita 2,05 m x 1,75 m
  • Wysokość 2,15 m
  • Sauna 1,9 m x 1,6 m

Drewno świerku skandynawskiego

Drewno świerku skandynawskiego jest podstawowym gatunkiem z powodzeniem stosowanym w saunach. Miejsce jego pochodzenia determinuje jego wytrzymałość i odporność na trudne warunki panujące w saunach. Wyróżnia go trwałość i wygląd. Ma żółtawy kolor i jest bogaty w drobne brązowe sęki. Pomieszczeniom sauny dodaje uroku. Boazeria świerkowa pokrywa ściany oraz sufit.
Ławy, oparcia oraz podest wykonujemy z drewna lipy klasy AA. Drewno drzewa lipowego jest koloru białawego

.

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny, również zewnętrznej. Do świerkowej kabiny saunowej dobrano piec Harvia Vega wraz z wbudowanym sterownikiem. Urządzenia marki Harvia charakteryzują się wysoką jakością oraz estetycznym wyglądem. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Decydując się na saunę combi, wybieramy najczęściej piece wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi.

Przeszklenie

Sauna wyposażona jest w przeszklone drzwi o wymiarach 70×190 cm. Drzwi do sauny są przezroczyste, co pozwala na jeszcze lepsze doświetlenie wnętrza światłem słonecznym. Szyba jest hartowana, więc znosi wysokie temperatury stosowane w saunie.

Oświetlenie LED

Na oświetleniu składa się światło ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie tworzą pasy LED na suficie i za oparciem oraz oczka ledowe na suficie. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię.

Elewacja zewnętrzna

Kabinę sauny wykańczamy od zewnątrz boazerią drewnianą. Wykonujemy taką boazerię z drewna świerku. Dodatkowo umieszczamy w takim froncie sauny drzwi z szybą hartowaną. Możemy mieć pogląd na to, co dzieje się w saunie. Jest to ważne w kwestii bezpieczeństwa.

Wełna mineralna

Innowacyjna, naturalna wełna mineralna którą używamy do izolacji ścian produkowana jest z surowców wtórnych, wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu. Nie tylko bardzo dobrze chroni przed zimnem, ale jest też niepalna. Jest odporna na pleśń oraz grzyby.

Nagłośnienie

Przycisk alarmowy

Oświetlenie

Inne niż LED