Záhradné sauny – navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Záhradné sauny môžu byť našimi súkromnými kúpeľmi bez ohľadu na ročné obdobie alebo vonkajšiu auru. Správne navrhnuté nám umožnia užívať si kúpele počas celého roka a doplnkové funkcie, ako je sprchovací kút, šatňa alebo tanečná miestnosť s teplou aj studenou vodou, doplnia každý záhradný saunový kúpeľ a umožnia nám plne relaxovať a uvoľniť sa.

Záhradné sauny podľa vašich potrieb

Vytvoríme vám záhradnú saunu podľa vašich predstáv – stačí vyplniť náš formulár, aby sme sa mohli zoznámiť s vašimi požiadavkami na vytvorenie dokonalej relaxačnej zóny na dvore. Môžete nám tiež napísať na adresu sklep@supine.eu a získať individuálnu cenovú ponuku na model, o ktorý máte záujem. Môžete nadviazať na naše predtým vytvorené sauny, ktoré sú uvedené nižšie. Vieme, že každý investor môže mať vlastnú predstavu o saunovom dome, preto sa neuzatvárame do žiadnych schém. Pozrite si naše realizácie záhradných sáun a uvidíte, že sa oplatí objednať si záhradnú saunu od spoločnosti Supine.

ZÁHRADNÉ SAUNY A SAUNOVÉ DOMČEKY

SUCHÉ – MOKRÉ – INFRAČERVENÉ

Záhradné sauny umožňujú využívať všetky možné zdroje tepla. Počnúc tradičnými sporákmi na drevo cez elektrické sporáky na suché saunovanie, kombinované sporáky na suché a mokré saunovanie až po infračervené saunové ohrievače. Záhradná sauna navyše umožňuje pripojiť k celému zariadeniu aj kúpeľ z guľatiny, ktorý nás v zime zahreje a v lete nám poskytne úľavu od horúčav. Okrem toho je možné záhradné sauny rozšíriť o ďalšie miestnosti alebo terasu a vytvoriť tak sezónne alebo celoročné domy so saunou.

Vyplňte formulár a získajte od nás bezplatnú cenovú ponuku
vašej vysnívanej záhradnej sauny.

Fasádna doska – kosoštvorcový profil

Vďaka miestu pôvodu je drevo sibírskeho smrekovca veľmi odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Vysoká odolnosť a pevnosť tejto suroviny ju chráni pred poškodením. Kosoštvorcový profil fasády dodáva budovám sáun moderný nádych. Vďaka svojmu širokému využitiu sa hodí aj ako vonkajšie obloženie záhradných sáun. Odtieň fasády si môžete vybrať z palety uvedenej nižšie.

Deski do sauny ogrodowej - profil romb

Fasádna doska – duo profil

Fasádny profil – duo je dvojdielna fasádna doska. Drevo Duo dodáva záhradným saunám čistý a elegantný vzhľad. Odtieň fasády si môžete vybrať z palety farieb Vidaron uvedenej nižšie.

Deski do sauny ogrodowej - profil duo

Fasádna doska – polovičný guľový profil

Škandinávske smrekové drevo sa od našich domácich druhov líši lepšou štruktúrou dreva a menším počtom sukov. Vyznačuje sa malými ročnými prírastkami, takže jeho sila je výrazne vyššia. Polguľový profil je veľmi originálne riešenie, ktorého dosky po zložení vytvárajú krásny efekt dreveného zrubu. Odtieň fasády sauny pre vašu záhradu si môžete vybrať z nižšie uvedenej palety farieb Vidaron.

Deski do sauny ogrodowej - półbal

Fasádna doska – plochý profil

Plochá doska je klasické riešenie používané na fasádu záhradnej sauny. Priliehajúce dosky vytvárajú efekt fasády. Odtieň fasády si môžete vybrať z palety farieb Vidaron uvedenej nižšie.

Deski elewacyjne do sauny ogrodowej

Fasádny plech so stojatou drážkou

Fasádna fólia, ktorá sa používa pri výstavbe vonkajších sáun, je materiál odolný voči nepriaznivým poveternostným podmienkam a mechanickému poškodeniu. Vďaka inovatívnej technológii sa čoraz častejšie používa v modernej výstavbe. V kombinácii s drevom umožňuje vytvoriť jedinečnú konfiguráciu fasády. Odtieň plechu si môžete vybrať z palety farieb RAL.

Blacha elewacyjna do sauny ogrodowej

Dosky HPL

Dosky HPL sú vrstvené lamináty HPL, obojstranne odolné voči vonkajším podmienkam. Svoje vlastnosti si zachovávajú aj napriek kontaktu s vodou, vlhkosťou alebo slnečným žiarením. Vyznačujú sa jednoduchou údržbou. Používajú sa ako dekoratívne fasádne panely vo vonkajších saunách. Odtieň panelov si môžete vybrať z palety farieb RAL.

Plochá strecha

Plochá strecha je bežnou voľbou v moderných saunových domoch. Vyznačuje sa PVC fóliou pokrývajúcou celú plochu strechy a plechovými tvarovkami po obvode. Pod rozvinutou fóliou je pripravený špeciálny odtok a žľab na odvádzanie prebytočnej vody, ktorá zostane po dažďoch.

Ogrodowa sauna - dach płaski

Jednošikmá strecha

Rovnako častou voľbou v našich saunových domčekoch je jednoplášťová strecha. Je to dobré riešenie, keď ich chcete zakryť strešnou krytinou. Plech je veľmi pevný a odolný materiál. Ponúkame osvedčenú a dobre vyzerajúcu strešnú krytinu na stojatú drážku od spoločnosti Blachotrapez.

Ogrodowa sauna - dach jednospadowy

Šikmá strecha

Šikmá strecha sa najčastejšie volí pri väčších záhradných domčekoch alebo ak chcete zladiť štýl sauny so susedným domom. Aj v tomto prípade sa dobre osvedčujú strešné fólie v rôznych konfiguráciách:

  • Strešné panely so stojatou drážkou (spoločnosť Blachotrapez)
  • Jánošíkov plechový šindeľ (spoločnosť Blachotrapez)
  • strešné škridly v rôznych prevedeniach (spoločnosť Blachotrapez)
Ogrodowa sauna - dach dwuspadowy

Návrh a vizualizácia záhradnej sauny

Kúpa domácej alebo záhradnej sauny môže byť náročná vzhľadom na množstvo možností. Aby sme vám uľahčili toto rozhodovanie, pripravujeme pre našich klientov jednoduché vizualizácie prispôsobené rozmerom a preferenciám klienta.

Odporúčame vám tiež využiť náš najmodernejší konfigurátor sauny, ktorý vám umožní získať individuálnu ponuku v niekoľkých jednoduchých krokoch: konfigurátor sauny.

Čo robiť, aby ste získali jednoduchú vizualizáciu záhradnej sauny?

Pošlite nám rozmery miestnosti, v ktorej má byť sauna umiestnená.
Zadajte, či má sauna zaberať celú miestnosť, alebo má byť samostatným modulom.

Ak sa vám projekt páči, pošlite nám výkresy alebo sprievodné fotografie – kontaktujte nás.

Sauna domowa i ogrodowa projekt i wizualizacja

Prírodné drevo vo vašej záhradnej saune

Dreviny, ktoré používame pre naše záhradné sauny, sme si nevybrali len tak.
V lesníckom svete sa považujú za jeden z najťažších stromov pre ich nezvyčajnú štruktúru a hustotu.

Práve vďaka týmto vlastnostiam sú tieto stromy ideálne pre záhradné sauny a pri vysokých teplotách sa správajú fantasticky, pretože si zachovávajú svoj prirodzený tvar bez praskania a vysychania na triesky.

Škandinávsky smrek

Škandinávske smrekové drevo je najčastejšie používaným a najobľúbenejším druhom dreva používaným vo fínskych saunách. Saunový smrek má svetlú farbu s miernym žltkastým nádychom, je bohatý na malé suky, má malé množstvo živice a je dostupný za veľmi prijateľnú cenu. Uzlíky sú väčšinou malé, žltohnedej farby, občas čierne a zriedkavo majú tendenciu vypadávať.

Drewno do sauny domowej i ogrodowej - lipa

Linden

Farba lipového dreva je žltobiela s občasnými červenými odtieňmi a lesk, ktorý možno vidieť pri správnom osvetlení dokonale pripraveného povrchu dosiek, možno opísať ako silný hodvábny lesk. Štruktúra lipy sa vyznačuje relatívne kompaktnou stavbou, a preto je jej mechanická pevnosť dobrá, hoci patrí k ľahším drevinám. Keď sa pokúšate opísať jeho vlastnosti prostredníctvom hmatu, napadne vás len mäkkosť. Takto môže vyzerať dobre ošetrené obloženie saunového domu z vápna.

Termálna lipa

Vďaka tepelnej rafinácii získava limetka teplejšiu karamelovú farbu. Na svetle získava atraktívny striebornošedý lesk. Termálne vápenné dosky umožňujú vytvoriť modernú prirodzenosť a útulnú, blaženú atmosféru.

Kanadský céder

Kanadské cédrové drevo je ľahké, má homogénnu štruktúru a obdĺžnikový tvar. Neobsahuje živice ani oleje. Je známy svojou vysokou prirodzenou odolnosťou voči hubám, plesniam a hmyzu, čo z neho robí ideálny materiál na použitie v priestoroch vystavených vlhkosti. Farebná paleta kanadského cédra je veľmi široká. Biela farba je väčšinou svetlá so sivohnedými pruhmi. Sauny z kanadského cédra sa veľmi rýchlo zahrievajú a dlho udržiavajú správnu teplotu.
Sú tiež výborne odhlučnené.

Drewno do sauny domowej i ogrodowej - sosna

Borovica Wejutka

Drevo boroviceejmutky je svetložlté až tmavožlté, dokonca až svetločervenohnedé. Je tepelne ošetrený, takže sa v ňom nevyskytujú drevokazné huby ani škodcovia. Vďaka tepelnej úprave získa tmavšiu, mierne spálenú farbu. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči nepriaznivým podmienkam a jedinečnou ľahkosťou. V dreve sú malé uzlíky.

Drewno do sauny domowej i ogrodowej - płyta ROHOL

Dosky ROHOL

Drevené panely od rakúskeho výrobcu Rohol sú moderným materiálom určeným pre záhradné sauny. Pri výbere dyhy Rohol si môžete podľa aktuálnej dostupnosti vybrať farbu preglejky od najsvetlejších odtieňov cez tmavšie až po najtmavšie farby. Panely sa výborne osvedčili vo vonkajších saunách, čo potvrdili aj testy vykonané v náročných klimatických podmienkach. Napriek veľmi vysokým teplotám v záhradnej saune nevyžarujú škodlivé látky.