Záhradná sauna – relaxačné centrum na dvore

Obľúbená záhradná sauna

Vonkajšia sauna Alex je príkladom komplexného záhradného domčeka vybaveného saunou s veľkým sklom, predsieňou na relaxáciu a sprchovacím kútom. Okrem toho má veľkú terasu, ktorej veľká časť je krytá. Dispozícia budovy umožňuje, aby sa jej priestor rozvíjal rôznymi spôsobmi. Je preto vhodný na súkromné použitie, ale aj na rozsiahle použitie v strediskách a hoteloch. Tento model záhradnej sauny kombinuje drevenú fasádu s doplnkami z antracitového plechu na dverách a streche. Saunový dom je predovšetkým veľmi praktický, pretože má ďalšie miestnosti, ktoré zabraňujú priamemu úniku tepla zo sauny von. Veľké sklo inštalované vo vonkajšej saune priblíži používateľov k prírode. Okrem toho terasa ponúka veľa možností využitia priestoru. Záhradná sauna Alex je súkromné alebo verejné kúpele.

SAUNA CABIN

Fasáda záhradnej sauny je vyrobená zo smrekového dreva v tvare polovičnej guľatiny a vo svetlohnedej farbe. Strecha bola pokrytá plechom so stojatou drážkou a následne bol nainštalovaný odkvap. Izolácia pozostáva zo 100 mm hrubej minerálnej vlny a paropriepustných a parotesných fólií. Terasa je obložená sibírskymi smrekovcovými drážkovanými doskami tmavohnedej farby. Obloženie a podlaha v predsieni sú smrekové. Okrem toho bol priestor v tejto miestnosti upravený lavičkou z lipového dreva. Okrem toho bolo nainštalované najmodernejšie LED osvetlenie vo forme tzv. „svetelnej lišty”. siete.

Vo vonkajšej saune bola použitá drevená podlaha, zatiaľ čo plošina, lavičky a operadlá sú vyrobené z lipového dreva najvyššej kvality aa. Obloženie je zdobené škandinávskym smrekovým drevom. Záhradná sauna je vybavená sklenenými dverami a veľkým oknom s tvrdeným sklom. Miestnosť je vybavená varnou doskou Harvia Vega so zabudovaným ovládaním, opierkami hlavy, anemostatom, čebo, drevenou lopatkou, presýpacími hodinami a termohygrometrom. Okrem toho osvetlenie zabezpečuje súprava led svetiel.

  • Saunový dom s terasou 11,35 m x 4 m
  • Výška 2,5 m
  • Sauna 1,65 m x 4 m
  • Vestibul 2,6 m x 2 m
  • Sprchovací kút 1,3 m x 2 m

Drevo

Obloženie záhradnej sauny Alex je vyrobené zo škandinávskeho smrekového dreva. Je to často vyberaný druh, ktorý sa dobre hodí do sauny. Napriek vysokým teplotám dobre odoláva drsným podmienkam. Okrem toho zdobí interiér malými hnedými uzlíkmi. Škandinávsky smrek je hlavným druhom, ktorý sa používa v záhradných saunách v celej Európe.

Elektrický sporák

Varič je srdcom každej sauny vrátane vonkajších sáun. Pre saunu Alex bol vybraný sporák Harvia Vega. Spotrebiče Harvia sú elegantné a ľahko sa používajú. Ich inštalácia umožňuje rovnomerné šírenie teplého vzduchu v saune. K dispozícii sú rôzne modely s rôznym výkonom – od 2,3 do 24 kW, ktoré sa vyberajú podľa veľkosti sauny. Na výber sú sporáky so zabudovaným ovládaním aj bez neho, pričom ovládače je možné zakúpiť samostatne. Pri rozhodovaní o kombinovanej saune si zvyčajne vyberáme variče od spoločnosti Sawo Scandia Combi spolu s parníkom, ktoré sú určené na kombinované sauny – suchú a mokrú. Tieto pece si vyžadujú obstaranie samostatného regulátora.

Zasklievanie

Saunový dom Alex je vybavený veľkým oknom s rozmermi 250 x 140 cm, ktoré vedie von zo sauny. Toto okno má tvrdené vnútorné sklo. Dvere do sauny aj do šatní sú presklené. V šatni boli nainštalované dvere z matného skla, aby sa zachovalo súkromie.

Quartzové sálavé ohrievače

Vykurovací výkon vonkajšej infrasauny netvorí varič, ale infračervené ohrievače. Pri rozhodovaní o tomto type sauny inštalujeme kremenné sálavé ohrievače pre infrasauny od nemeckej spoločnosti EOS. Ide o infračervené zariadenia s plným spektrom. Svoju plnú akčnú silu prejavia okamžite po spustení. Vyžadujú si použitie samostatného regulátora prispôsobeného výkonu. Inštalácia sálavých vykurovacích telies je voliteľná, ale v modeli Alex sa nepoužila.

Osvetlenie LED

Základné osvetlenie – zahrnuté v cene záhradnej sauny – zahŕňa led osvetlenie vo forme tzv. Osvetlenie je namontované na strope alebo pod lavicami. Navyše si môžete vybrať aj z moderných kovových a drevených svietidiel, ako aj z čiernej alebo oceľovej farby. Farebné svetlá v saune ako farebná terapia môžu poskytnúť ďalšie spestrenie.

Vonkajšia fasáda

Drevený exteriér záhradnej sauny zviditeľňuje prírodu a približuje používateľom zachovávanie tradícií. Vonkajšia fasáda saunového domu Alex je vyrobená z vysokokvalitného dreva s použitím modelu typu polguľa vo svetlohnedej farbe. Vhodná impregnácia zaručuje odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Reklama

Sprchový kút

Drevené dvere

Tlačidlo alarmu

Dodatočné zasklenie

Osvetlenie

Iné ako LED

Sauna ogrodowa Alex balia
Sauna ogrodowa Alex domek
Sauna ogrodowa Alex domek saunowy
Sauna ogrodowa Alex domowe spa
Sauna ogrodowa Alex drewniana
Sauna ogrodowa Alex drewniana balia
Sauna ogrodowa Alex zewnętrzna
Sauna ogrodowa Alex spa
Sauna ogrodowa Alex fińska

Napíšte nám o cenovú ponuku na saunu Alex

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
29 - 2 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed