Záhradná sauna – wellness komplex

Zóna blahobytu

Vonkajšia sauna Ethan je moderná budova sauny. Jeho inovatívnosť spočíva najmä vo vonkajšej povrchovej úprave z plechovej fasády a výraznom zasklení. Celý projekt pozostáva zo saunovej kabíny pre 10-12 osôb, predsiene a krytej terasy. Vďaka svojej veľkosti pojme veľa ľudí a počas prestávky v saunovaní je možné relaxovať na ležadlách rozmiestnených na terase. Kombinácia farieb: výrazná a tmavá antracitová s teplým hnedým drevom vytvára minimalistický, surový, industriálny štýl budovy. Veľké okno inštalované v saune vám umožní zostať v kontakte s vonkajším svetom. Celkovo záhradná sauna Ethan spája surovosť spracovania s teplom sauny.

SAUNA CABIN

Fasáda záhradnej sauny je vyrobená z plechu antracitovej farby. Plochá strecha bola pokrytá PVC fóliou. Izolácia pozostáva zo 100 mm hrubej minerálnej vlny a paropriepustných a parotesných fólií. Terasa je obložená palubovkami a chránená olejom. Obloženie a podlaha v predsieni sú smrekové. Nad priestorom tejto miestnosti je lavička z lipového dreva. Okrem toho bolo nainštalované najmodernejšie LED osvetlenie vo forme tzv. „svetelnej lišty”. siete.

V saune je použitá drevená podlaha a plošina, lavice a operadlá sú vyrobené z najkvalitnejšieho lipového dreva triedy AA. Obloženie bolo vyrobené zo škandinávskeho smrekového dreva. Záhradná sauna je vybavená rámovými dverami so zasklením a veľkým okenným rámom s tvrdeným dvojitým sklom v antracitovej farbe. Miestnosť je vybavená valcovým sporákom Harvia Cilindro so zabudovaným ovládaním, opierkami hlavy, anemostatom, ceberom, drevenou naberačkou, presýpacími hodinami a termohygrometrom. Okrem toho osvetlenie zabezpečuje súprava led svetiel.

  • Saunový dom s terasou 6,25 m x 4 m
  • Výška 2,5 m
  • Sauna 2,25 m x 2,6 m
  • Vestibul 1,5 m x 2,6 m

Drevo

Obklad sauny Ethan Garden je vyrobený z vybraného lipového dreva. V lesníckom svete sa považuje za jeden z najťažšie spracovateľných stromov pre svoju nezvyčajnú štruktúru a hustotu. Práve vďaka týmto vlastnostiam sú tieto stromy ideálne pre sauny a vysoké teploty. Zachovávajú si svoj prirodzený tvar, ale nepraskajú ani nevysychajú na triesky. Dôkladná pozornosť venovaná detailom zaručila uspokojivý vizuálny a zmyslový efekt.

Elektrický sporák

Varič je srdcom každej sauny vrátane vonkajších sáun. Pre saunu Ethan bol vybraný sporák Harvia Cilindro spolu so zabudovaným regulátorom. Spotrebiče Harvia sú elegantné a ľahko sa používajú. Ich inštalácia umožňuje rovnomerné šírenie teplého vzduchu v saune. K dispozícii sú rôzne modely s rôznym výkonom – od 2,3 do 24 kW, ktoré sa vyberajú podľa veľkosti sauny. Na výber sú sporáky so zabudovaným ovládaním aj bez neho, pričom ovládače je možné zakúpiť samostatne. Pri rozhodovaní o kombinovanej saune si zvyčajne vyberáme variče od spoločnosti Sawo Scandia Combi spolu s parníkom, ktoré sú určené na kombinované sauny – suchú a mokrú. Tieto pece si vyžadujú obstaranie samostatného regulátora.

Zasklievanie

Saunový dom Ethan je vybavený značným presklením. Z miestnosti so saunou je výhľad na dvor oknom s antracitovými okenicami s rozmermi 200×200 cm. Vstupné dvere do predsiene sú tiež presklené, aby do miestnosti prenikalo slnečné svetlo. Dvere sauny sú priehľadné.

Quartzové sálavé ohrievače

Vykurovací výkon vonkajšej infrasauny netvorí varič, ale infračervené ohrievače. Pri rozhodovaní o tomto type sauny inštalujeme kremenné sálavé ohrievače pre infrasauny od nemeckej spoločnosti EOS. Ide o infračervené zariadenia s plným spektrom. Svoju plnú akčnú silu prejavia okamžite po spustení. Vyžadujú si použitie samostatného regulátora prispôsobeného výkonu. Inštalácia sálavých vykurovacích telies je voliteľná, ale v modeli Alex sa nepoužila.

Osvetlenie LED

Základné osvetlenie – zahrnuté v cene záhradnej sauny – zahŕňa led osvetlenie vo forme tzv. Osvetlenie je namontované na strope alebo pod lavicami. Navyše si môžete vybrať aj z moderných kovových a drevených svietidiel, ako aj z čiernej alebo oceľovej farby. Farebné svetlá v saune ako farebná terapia môžu poskytnúť ďalšie spestrenie.

Vonkajšia fasáda

Vonkajšia plechová fasáda záhradnej sauny v antracitovej farbe vytvára moderný dizajn a prispieva k strohosti celej budovy. Skvelý kontrast s drevenou palubou. Vonkajšia fasáda saunového domu Ethan je vyrobená z vysokokvalitného plechu, ktorý si nevyžaduje pravidelnú impregnáciu, ktorá je potrebná pri použití dreva v exteriéri. Vďaka svojej trvanlivosti je plech odolný voči negatívnym poveternostným vplyvom.

Reklama

Sprchový kút

Drevené dvere

Tlačidlo alarmu

Dodatočné zasklenie

Osvetlenie

Iné ako LED

Napíšte nám o cenovú ponuku na saunu Ethan

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
22 - 1 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed