Záhradná sauna – osobný prístav

Dvojizbový drevený dom

Vonkajšia sauna Connor je príkladom záhradného domčeka, ktorý slúži ako útočisko pred ruchom každodenného života. Do tejto budovy môžeme vstúpiť s ťažkosťami každodenného života a odísť už s novými nápadmi a vitalitou. Celkový dizajn zahŕňa veľkú saunovú miestnosť a predsieň. Obrovské sklo v saune nás bezvýrazne otvára okolitému vonkajšiemu svetu, ktorý máme na dosah ruky. Záhradná sauna Connor v tvare kocky je moderný stavebný blok s plochou strechou. Drevená fasáda, ktorá je teplým prvkom celkového dizajnu, v kombinácii s veľkým presklením ako surovým prvkom vnáša do tohto miesta útulnosť a šarm. Celkovo domček Connor dobre funguje na voľnom priestranstve súkromnej záhrady.

SAUNA CABIN

Fasáda záhradnej sauny Connor je vyrobená z plochej dosky natretej ochranným olejom. Plochá strecha bola pokrytá strešnou fóliou z PVC a v zadnej časti bungalovu bol nainštalovaný odkvapový žľab a zvody. Izolácia pozostáva zo 100 mm hrubej minerálnej vlny a paropriepustných a parotesných fólií. Vstupné dvere do chaty sú štandardne vyrobené z dreva. Z vonkajšej strany môžu byť obložené obkladovými doskami. Hliníkové okno s tvrdeným sklom zaberá celú šírku sauny, takže vonkajší svet je viditeľný z každého miesta. Chata má drevenú podlahu. K základnému vybaveniu patrí aj led osvetlenie vo forme tzv. siete.

Vo vonkajšej saune bola použitá drevená podlaha, zatiaľ čo plošina, lavičky a operadlá sú vyrobené z lipového dreva najvyššej kvality aa. Obklad sauny tvorí škandinávske smrekové drevo. Sauna je vybavená sklenenými dverami a veľkým oknom s hliníkovým rámom antracitovej farby. Miestnosť je vybavená sporákom Harvia Cilindro s integrovaným ovládaním, opierkami hlavy, anemostatom, ceberom, drevenou lopatkou, presýpacími hodinami a termohygrometrom. Okrem toho osvetlenie zabezpečuje súprava led svetiel.

  • Saunová chata 3,5 m x 2,5 m
  • Výška 2,5 m
  • Sauna 2,2 m x 2,3 m
  • Vestibul 1,1 m x 2,3 m

Drevo

Obloženie záhradnej sauny Connor je vyrobené zo škandinávskeho smrekového dreva. Je to často vyberaný druh, ktorý sa dobre hodí do sauny. Napriek vysokým teplotám dobre odoláva drsným podmienkam. Okrem toho zdobí interiér malými hnedými uzlíkmi. Škandinávsky smrek je hlavným druhom, ktorý sa používa v záhradných saunách v celej Európe.

Elektrický sporák

Varič je srdcom každej sauny vrátane vonkajších sáun. Pre saunu Connor bol vybraný sporák Harvia Cilindro spolu so zabudovaným regulátorom. Spotrebiče Harvia sú elegantné a ľahko sa používajú. Ich inštalácia umožňuje rovnomerné šírenie teplého vzduchu v saune. K dispozícii sú rôzne modely s rôznym výkonom – od 2,3 do 24 kW, ktoré sa vyberajú podľa veľkosti sauny. Na výber sú sporáky so zabudovaným ovládaním aj bez neho, pričom ovládače je možné zakúpiť samostatne. Pri rozhodovaní o kombinovanej saune si zvyčajne vyberáme variče od spoločnosti Sawo Scandia Combi spolu s parníkom, ktoré sú určené na kombinované sauny – suchú a mokrú. Tieto pece si vyžadujú obstaranie samostatného regulátora.

Zasklievanie

Sauna Connor je vybavená oknom s antracitovým hliníkovým rámom s rozmermi 208 x 180 cm. Z okna je výhľad na saunovú miestnosť. Používa tvrdené vnútorné sklo, ktoré odoláva vysokým teplotám používaným v saune. Dvere sauny sú sklenené.

Quartzové sálavé ohrievače

Vykurovací výkon vonkajšej infrasauny netvorí varič, ale infračervené ohrievače. Pri rozhodovaní o tomto type sauny inštalujeme kremenné sálavé ohrievače pre infrasauny od nemeckej spoločnosti EOS. Ide o infračervené zariadenia s plným spektrom. Svoju plnú akčnú silu prejavia okamžite po spustení. Vyžadujú si použitie samostatného regulátora prispôsobeného výkonu. Montáž sálavých vykurovacích telies je voliteľná, ale v modeli Connor nebola použitá.

Osvetlenie LED

Základné osvetlenie – zahrnuté v cene záhradnej sauny – zahŕňa led osvetlenie vo forme tzv. Osvetlenie je namontované na strope alebo pod lavicami. Navyše si môžete vybrať aj z moderných kovových a drevených svietidiel, ako aj z čiernej alebo oceľovej farby. Farebné svetlá v saune ako farebná terapia môžu poskytnúť ďalšie spestrenie.

Vonkajšia fasáda

Drevený exteriér záhradnej sauny zviditeľňuje prírodu a približuje používateľom zachovávanie tradícií. Vonkajšia fasáda saunového domu Connor je vyrobená z kvalitného dreva s rovným profilom. Vhodná impregnácia zaručuje odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Reklama

Sprchový kút

Drevené dvere

Tlačidlo alarmu

Dodatočné zasklenie

Osvetlenie

Iné ako LED

Napíšte nám o cenovú ponuku na saunu Connor

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
24 - 1 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed