Záhradná sauna – praktický záhradný komplex

Viac ako záhradná sauna

Sauna Emma je príkladom záhradného domčeka, ktorý má viac funkcií ako len saunovanie. V budove v tvare písmena L sa nachádza moderná záhradná sauna, zádverie s oddychovou zónou, ako aj samostatná technická miestnosť so samostatným vchodom, ktorú možno využiť napríklad ako sklad náradia. Obklad fasády tohto modelu je z lakovaného škandinávskeho smrekového dreva. Saunový domček zjednocujú dva páry dverí obložených fasádnou doskou. Okrem toho veľké hliníkové okno v predsieni v kombinácii so skleneným čelom sauny umožňuje objavovať krásy záhrady. Celok dopĺňa atmosférické osvetlenie interiéru a exteriéru. Záhradná sauna Emma môže vďaka svojej využiteľnosti slúžiť ako domáci alebo verejný relaxačný priestor.

CHATA SO ZÁHRADNOU SAUNOU

Fasáda záhradnej sauny je z plochého dreveného obkladu z orechového dreva. Plochá strecha bola pokrytá strešnou fóliou z PVC. Izolácia sauny pozostáva zo 100 mm hrubej minerálnej vlny a paropriepustných a parotesných fólií. Obloženie v saune aj v predsieni je zo smrekového dreva. Sauna je navyše vybavená drevenou plošinou z lipového dreva triedy aa. Okrem toho bola vo vestibule nainštalovaná ďalšia lavička. Úžitková miestnosť je obložená doskami OSB. Vo všetkých miestnostiach bolo nainštalované osvetlenie a pred budovou sauny boli nainštalované obojstranné svietniky.

V záhradnej saune bola použitá podlaha zo smrekového dreva. Plošina, lavice, operadlá a kryt variča sú vyrobené z najkvalitnejšieho lipového dreva triedy AA. Vonkajšia sauna je vybavená sklenenými dverami a ďalšou sklenenou prednou stenou. Miestnosť je vybavená varičom Harvia Vega, 2 opierkami hlavy, anemostatom, ceberom, drevenou lopatkou, presýpacími hodinami a termohygrometrom. Relaxačnú atmosféru navyše dotvárajú led svetlá.

  • Celková plocha 4,5 m x 4,8 m
  • Výška 2,5 m
  • Sauna 2,1 m x 1,9 m (vnútri)
  • Vestibul 2,1 m x 2,35 m (vnútri)

Drevo

Obloženie saunového domu Emma bolo vyrobené z vybraného škandinávskeho smrekového dreva. Škandinávsky smrek je hlavným druhom, ktorý sa používa v záhradných saunách v celej Európe. Pretože je to najhospodárnejší druh odporúčaný na toto použitie. Okrem toho, že je mimoriadne odolný, má aj malé hnedé uzlíky, ktoré mu dodávajú šarm.

Elektrický sporák

Varič je srdcom každej sauny vrátane vonkajších sáun. Pre saunu Emma bol vybraný sporák Harvia Vega so zabudovaným regulátorom. Spotrebiče značky Harvia sa vyznačujú vysokou kvalitou a estetickým dizajnom. Ich inštalácia umožňuje rovnomerné šírenie teplého vzduchu v saune. Pri rozhodovaní o kombinovanej saune si zvyčajne vyberáme variče od spoločnosti Sawo Scandia Combi spolu s parníkom, ktoré sú určené na kombinované sauny – suchú a mokrú.

Zasklievanie

Sauna Emma je vybavená veľkým oknom s rozmermi 120 cm x 190 cm, ktoré vychádza z miestnosti pred saunou. Predná časť sauny je obklopená priehľadnými dverami spolu so sklenenou prednou časťou, čo umožňuje ešte lepšie osvetlenie interiéru slnečným svetlom. V ďalšej technickej miestnosti pribudlo plastové okno s rozmermi 60 x 100 cm.

Quartzové sálavé ohrievače

Pri rozhodovaní o infrasaune inštalujeme kremenné sálavé ohrievače pre sauny od nemeckej spoločnosti EOS. Ide o infračervené zariadenia s plným spektrom. Okrem toho sa ich plný výkon prejaví hneď po spustení. Vyžadujú si však použitie samostatného regulátora prispôsobeného výkonu. Inštalácia sálavých vykurovacích telies je voliteľná a v modeli Emma nebola použitá.

Osvetlenie LED

Základné osvetlenie, ktoré je zahrnuté v cene sauny, využíva led osvetlenie vo forme tzv. „očiek”. Osvetlenie je namontované na strope alebo pod lavicami. Okrem toho sú však na výber aj moderné kovové a drevené lampy, ako aj v čiernej alebo oceľovej farbe. Okrem toho môžu farebné led svetlá do sauny, napríklad na farebnú terapiu, poskytnúť rozmanitosť.

Vonkajšia fasáda

Drevený exteriér záhradnej sauny zviditeľňuje prírodu a približuje používateľom zachovávanie tradícií. Vonkajšia fasáda chaty Emma je vyrobená z kvalitného smrekového dreva v orechovej farbe. Vhodná impregnácia zaručuje odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Reklama

Sprchový kút

Drevené dvere

Tlačidlo alarmu

Dodatočné zasklenie

Osvetlenie

Iné ako LED

Sauna ogrodowa drewniana Emma
Producent saun ogrodowych Emma
Domek z sauną Emma
Sauna z prysznicem do ogrodu Emma
Domek 35 z sauną Emma
Domek saunowy producent Emma
Domek saunowy Emma
Domek saunowy od producenta Emma
Sauna ogrodowa od producenta Emma
Sauna ogrodowa z drewna Emma
Sauna do ogrodu z drewna Emma
Sauna ogrodowa koloroterapia Emma

Napíšte nám o cenovú ponuku na saunu Emma

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
17 + 8 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed