Záhradná sauna – miesto pre vašu relaxáciu

Nový pohľad na tradície

Vonkajšia sauna Finn je modernou podobou chaty Brda. Saunový dom je našou spoločnosťou odporúčaný na verejné použitie vzhľadom na jeho značnú veľkosť. Nič vám však nebráni vytvoriť si vlastnú kúpeľnú miestnosť z voľného miesta v chate. Budova je výrazne presklená, čo ešte viac presvetľuje vnútorný priestor. Vonkajší obklad je vyrobený z plochého dreva vo farbe borovice oregonskej a antracitovo sivej. Strešná krytina je plech so stojatou drážkou v čiernej farbe.

MODERNÁ STODOLA

Záhradná sauna Finn má nezvyčajný dizajn, ktorý pripomína moderný domček typu stodoly obľúbený medzi centrami voľného času. Jeho charakteristický tvar sa zmenil na rozhodne modernejší blok, ktorý je vybavený saunou a veľkou presklenou prednou časťou. Dispozícia saunového domu poskytuje požadovaný pocit priestrannosti a vynikajúceho vnútorného osvetlenia. Veľká plocha poskytuje ďalší priestor, ktorý sa dá využiť napríklad na oddych.

V záhradnej saune sú lavice a operadlá vyrobené z najkvalitnejšieho lipového dreva triedy aa. Vonkajšia sauna je vybavená sklenenými dverami a skleneným oknom. Srdcom tejto sauny je predovšetkým varič Harvia. Okrem toho má ďalšie vybavenie, ako sú opierky hlavy, anemostat, ceber, drevená lopatka, presýpacie hodiny a termohygrometer. Okrem toho osvetlenie zabezpečuje súprava led svetiel.

  • Záhradný saunový domček 5,5 m x 4 m
  • Výška 3,75 m
  • Sauna 2 m x 1,8 m

Drevo

Obloženie záhradnej sauny Finn je vyrobené zo škandinávskeho smrekového dreva. Je to často vyberaný druh, ktorý sa dobre hodí do sauny. Napriek vysokým teplotám dobre odoláva drsným podmienkam. Okrem toho zdobí interiér malými hnedými uzlíkmi. Škandinávsky smrek je hlavným druhom, ktorý sa používa v záhradných saunách v celej Európe.

Elektrický sporák

Varič je srdcom každej sauny vrátane vonkajších sáun. Pre saunu Finn bol vybraný varič Harvia Vega s integrovaným regulátorom. Spotrebiče značky Harvia sa vyznačujú vysokou kvalitou a estetickým dizajnom. Ich inštalácia umožňuje rovnomerné šírenie teplého vzduchu v saune. Pri rozhodovaní o kombinovanej saune si zvyčajne vyberáme variče od spoločnosti Sawo Scandia Combi spolu s parníkom, ktoré sú určené na kombinované sauny – suchú a mokrú.

Zasklievanie

Záhradný domček Finn je vybavený sklenenými vchodovými dverami s rozmermi 90×210 cm a oknom s rozmermi 190×210 cm. Obe sú vyrobené z hliníka antracitovej farby. Dvere sauny sú z tvrdeného skla s rozmermi 70×190 a rovnaké rozmery má aj sklo vychádzajúce zo sauny.

Quartzové sálavé ohrievače

Vykurovací výkon infračervenej záhradnej sauny netvorí varič, ale infračervené ohrievače. Pri rozhodovaní o tomto type sauny inštalujeme kremenné sálavé ohrievače pre vonkajšie infrasauny od nemeckej spoločnosti EOS. Ide o infračervené zariadenia s plným spektrom. Preto sa ich plný výkon prejaví hneď po spustení. Okrem toho si vyžadujú použitie samostatného regulátora prispôsobeného výkonu. Po prvé, inštalácia sálavých vykurovacích telies je voliteľná a v modeli Finn nebola použitá.

Osvetlenie LED

Základné osvetlenie – zahrnuté v cene záhradnej sauny – zahŕňa led osvetlenie vo forme tzv. Osvetlenie je namontované na strope alebo pod lavicami. Okrem toho sú k dispozícii aj moderné možnosti, ako napríklad kovové a drevené lampy v čiernej alebo oceľovej farbe. Farebné svetlá v saune ako farebná terapia môžu poskytnúť ďalšie spestrenie. V cene sauny sú zahrnuté aj vonkajšie svietniky na terase saunového domu.

Vonkajšia fasáda

Drevený exteriér záhradnej sauny zviditeľňuje prírodu a približuje používateľom zachovávanie tradícií. Vonkajšia fasáda bungalovu Finn je vyrobená z vysokokvalitného dreva s rovným profilom v odtieňoch borovice oregonskej a antracitovo sivej. Vhodná impregnácia zaručuje odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Reklama

Sprchový kút

Drevené dvere

Tlačidlo alarmu

Dodatočné zasklenie

Osvetlenie

Iné ako LED

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na saunu Finn

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
26 + 13 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed