Záhradná sauna – oáza relaxu s výhľadom do budúcnosti

Saunový domček zo skla

Vonkajšia sauna Noah predstavuje inovatívnu víziu priestoru na trávenie voľného času a rekreáciu. Saunový dom s početnými presklenými plochami je vybavený štyrmi miestnosťami: saunou, šatňou, sprchou a priestrannou oddychovou miestnosťou. Vonkajší obklad je vyrobený z dreva s profilom DUO natretého ochranným olejom tmavej farby, takže dokonale kontrastuje so zasklením. Predovšetkým množstvo miestností je značnou výhodou tejto záhradnej sauny, pretože zabraňuje úniku tepla do vonkajšieho prostredia. Okrem toho umožňuje usporiadanie budovy sauny využívať jej priestor rôznymi spôsobmi. Preto sa dobre hodí na súkromné použitie, ale aj na rozsiahle použitie v strediskách a hoteloch. Celkovo je ideálny pre tých, ktorí ocenia pohodlie a inovatívny štýl.

BUNGALOV SO SAUNOU

Fasáda saunového domu je vyrobená z obkladových dosiek z profilov DUO. Strecha bola pokrytá plechom antracitovej farby a boli nainštalované odkvapové žľaby. Izolácia sauny pozostáva zo 100 mm hrubej minerálnej vlny a paropriepustných a parotesných fólií. Chatka je vybavená presklenými plechovými dverami antracitovej farby a až 7 kusmi skla. Obloženie a podlaha vo vestibule, oddychovej miestnosti a šatni sú smrekové. Okrem toho bolo v celom interiéri záhradnej sauny nainštalované moderné LED osvetlenie vo forme tzv. siete.

V záhradnej saune je použitá podlaha zo smrekového dreva, zatiaľ čo plošina, lavičky a operadlá sú vyrobené z najkvalitnejšieho lipového dreva triedy AA. Obloženie bolo vyrobené zo škandinávskeho smrekového dreva. Vonkajšia sauna je vybavená sklenenými dverami. Miestnosť je vybavená sporákom od renomovanej spoločnosti Harvia – model Vega s integrovaným ovládačom, opierkami hlavy, anemostatom, ceberom, drevenou lopatkou, presýpacími hodinami a termohygrometrom. Okrem toho je osvetlenie tvorené sadou LED svetiel.

  • Saunová chata 7 m x 3 m
  • Výška 2,5 m
  • Vestibul 1,9 m x 1,2 m
  • Sprchovací kút 1,9 m x 1,55 m
  • Oddychová miestnosť 2,9 m x 2,8 m

Drevo

Obloženie vonkajšej sauny Noah je vyrobené z vybraného lipového dreva, pretože vo svete lesníkov je považované za jeden z najťažších stromov na spracovanie pre svoju nezvyčajnú štruktúru a hustotu. Práve vďaka týmto vlastnostiam sú tieto stromy ideálne pre záhradné sauny a vysoké teploty. Okrem toho si zachovávajú svoj prirodzený tvar, ale nepraskajú ani nevysychajú na triesky. Dôkladná pozornosť venovaná detailom zaručila uspokojivý vizuálny a zmyslový efekt.

Elektrický sporák

Sporák je srdcom každej sauny vrátane záhradnej sauny. Pre saunu Noah bol vybraný sporák Harvia Vega. Spotrebiče Harvia sú elegantné a ľahko sa používajú. Ich inštalácia umožňuje rovnomerné šírenie teplého vzduchu v saune. K dispozícii sú rôzne modely s rôznymi výkonmi, napríklad od 2,3 do 9 kW, ktoré sa vyberajú podľa veľkosti sauny. Na výber sú sporáky so zabudovaným ovládaním aj bez neho, pričom ovládače je možné zakúpiť samostatne. Pri rozhodovaní o kombinovanej záhradnej saune si zvyčajne vyberáme variče od spoločnosti Sawo Scandia Combi spolu s naparovačom, ktoré sú určené pre kombinované sauny – suchú a mokrú. Tieto pece si vyžadujú obstaranie samostatného regulátora.

Okenné a dverové stolárske výrobky

Saunový dom Noah je vybavený množstvom zasklení: v oddychovej miestnosti sú použité štyri hliníkové okná 140×200 a dve okná 80×200, ako aj presklené hliníkové vstupné dvere. Okno 140×200 bolo použité aj v predsieni vedúcej do sauny a kúpeľne. Dvere do kúpeľne sú zasklené, ale kvôli súkromiu sú matné.

Quartzové sálavé ohrievače

Vykurovací výkon infrasauny nie je v sporáku, ale v infračervených ohrievačoch. Pri rozhodovaní o tomto type sauny inštalujeme kremenné sálavé ohrievače pre infračervené záhradné sauny od nemeckej spoločnosti EOS. Ide o infračervené zariadenia s plným spektrom. Svoju plnú akčnú silu prejavia okamžite po spustení. Vyžadujú si použitie samostatného regulátora prispôsobeného výkonu. Inštalácia sálavých vykurovacích telies je voliteľná a v modeli Noah sa nepoužila.

Osvetlenie LED

Základné osvetlenie – zahrnuté v cene saunového domu – zahŕňa led osvetlenie vo forme tzv. Osvetlenie je namontované na strope alebo pod lavicami. Na výber sú však aj moderné lampy z kovu a dreva, ako aj z čiernej alebo oceľovej farby. Farebné svetlá v saune ako farebná terapia môžu poskytnúť ďalšie spestrenie.

Vonkajšia fasáda

Drevený exteriér záhradnej sauny zviditeľňuje prírodu a približuje používateľom zachovávanie tradícií. Vonkajšia fasáda chaty Noah je vyrobená z kvalitného dreva s použitím duo modelu v tmavohnedom odtieni. Správna impregnácia zaručuje predovšetkým odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Reklama

Sprchový kút

Drevené dvere

Tlačidlo alarmu

Dodatočné zasklenie

Osvetlenie

Iné ako LED

Sauna ogrodowa przeszklona Noah
Sauna do ogrodu Noah
Sauna domowa zewnętrzna Noah
Drewniana sauna ogrodowa Noah
Prywatna sauna ogrodowa Noah
Piec do sauny ogrodowej Noah
Sauna do ogrodu zewnętrzna Noah
Sauna ogrodowa producent Noah
Sauna do ogrodu producent Noah
Sauna do ogrodu od producenta Noah
Domek saunowy od producenta Noah
Sauna domowa zewnętrzna producent Noah
Sauna fińska ogrodowa Noah
Domek z sauną fińską Noah
Budynek saunowy Noah
Sauna ogrodowa projekt Noah

Napíšte nám o cenovú ponuku na saunu Noah

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
27 - 8 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed