Záhradná sauna – dom najnovšej generácie

Transparentné centrum voľného času

Vonkajšia sauna Parker je najmodernejšia záhradná budova. Jeho inovatívny charakter je do veľkej miery daný povrchovou úpravou fasády z HPL. Je to mimoriadne trvanlivý materiál, odolný voči nepriaznivým podmienkam a zároveň skvelý dizajn pre fasádu budovy. V saunovom dome je vyčlenený priestor pre relaxačnú miestnosť a saunovú kabínu. Značné množstvo zasklenia vytvára príležitosť na komunikáciu s prírodou na druhej strane okien. Celá koncepcia sa nesie v minimalistickom štýle, ktorý je založený aj na veľkých presklených plochách, ktoré majú svoje miesto nielen v saune, ale aj v relaxačnej miestnosti. Celkovo sa záhradná sauna Parker javí ako ideálne riešenie pre náročných majiteľov, ktorí oceňujú netradičné a revolučné riešenia.

SAUNA CABIN

Fasáda záhradnej sauny je vyrobená z fasádnych panelov HPL v sivej farbe, vybraných z palety RAL. Plochá strecha bola pokrytá PVC fóliou. Izolácia pozostáva zo 100 mm hrubej minerálnej vlny a paropriepustných a parotesných fólií. Obloženie a podlaha v relaxačnej miestnosti je smreková. Okrem toho môžete priestor v tejto miestnosti ľubovoľne rozvíjať. Veľkú časť stien zaberá rozsiahle zasklenie. Základné osvetlenie v bungalove pozostáva z led závesných svietidiel.

V saune Parker sú plošina, lavice a operadlá vyrobené z najkvalitnejšieho lipového dreva triedy aa a obloženie stien je zo škandinávskeho smrekového dreva. Široké presklené posuvné vchodové dvere sú vybavené zámkom, ktorý chráni náš záhradný domček. Ďalšie zasklenie v relaxačnej miestnosti je mohutné sklo s rovnakými rozmermi ako v saune. Jeho srdcom je elektrický sporák Harvia Vega s integrovaným regulátorom. Súprava príslušenstva je základnou výbavou, ktorou je vybavená každá sauna. Osvetlenie pozostáva zo sady LED svetiel.

  • Saunová chata 5,45 m x 2 m
  • Výška 2,5 m
  • Sauna 1,8 m x 1,8 m
  • Relaxačná miestnosť 3,4 m x 1,8 m

Drevo

Obloženie záhradnej sauny Parker je vyrobené zo škandinávskeho smrekového dreva. Je to často vyberaný druh, ktorý sa dobre hodí do sauny. Napriek vysokým teplotám dobre odoláva drsným podmienkam. Okrem toho zdobí interiér malými hnedými uzlíkmi. Škandinávsky smrek je hlavným druhom, ktorý sa používa v záhradných saunách v celej Európe.

Elektrický sporák

Sporák je srdcom každej sauny. Na vykurovanie sauny Parker sa používal varič Harvia Vega. Spotrebiče Harvia sú elegantné a ľahko sa používajú. Ich inštalácia umožňuje rovnomerné šírenie teplého vzduchu v saune. K dispozícii sú rôzne modely s rôznym výkonom – od 2,3 do 24 kW, ktoré sa vyberajú podľa veľkosti sauny. Na výber sú sporáky so zabudovaným ovládaním aj bez neho, pričom ovládače je možné zakúpiť samostatne. Pri rozhodovaní o kombinovanej saune si zvyčajne vyberáme variče od spoločnosti Sawo Scandia Combi spolu s parníkom, ktoré sú určené na kombinované sauny – suchú a mokrú. Tieto pece si vyžadujú obstaranie samostatného regulátora.

Zasklievanie

Saunový dom Parker je vybavený veľkým oknom s rozmermi 160 x 195 cm, ktoré vedie von zo sauny. Toto okno má tvrdené vnútorné sklo. V miestnosti pred saunou pribudlo plastové okno rovnakých rozmerov. V saune sa použili sklenené dvere s rozmermi 90×210 cm.

Quartzové sálavé ohrievače

Vykurovací výkon vonkajšej infrasauny netvorí varič, ale infračervené ohrievače. Pri rozhodovaní o tomto type sauny inštalujeme kremenné sálavé ohrievače pre infrasauny od nemeckej spoločnosti EOS. Ide o infračervené zariadenia s plným spektrom. Svoju plnú akčnú silu prejavia okamžite po spustení. Vyžadujú si použitie samostatného regulátora prispôsobeného výkonu. Montáž sálavých ohrievačov je voliteľná, ale v modeli Parker sa nepoužila.

Osvetlenie LED

Základné osvetlenie – zahrnuté v cene záhradnej sauny – zahŕňa led osvetlenie vo forme tzv. Osvetlenie je namontované na strope alebo pod lavicami. Navyše si môžete vybrať aj z moderných kovových a drevených svietidiel, ako aj z čiernej alebo oceľovej farby. Farebné svetlá v saune ako farebná terapia môžu poskytnúť ďalšie spestrenie.

Vonkajšia fasáda

Výrazný dizajn vonkajších stien záhradného domčeka Parker sa prikláňa k modernosti a netradičným riešeniam. Veľké panely HPL umožňujú vytvoriť zaujímavý dizajn sauny a sú vysoko odolné voči vonkajšiemu prostrediu, UV žiareniu alebo oderu. Výhodou tejto formy obkladu stien je aj široký výber farieb RAL. Zvonku má budova ultramoderný vzhľad, pričom si zachováva tradičné drevené interiéry. Ďalšou výhodou dosiek HPL je, že sa nemusia každý rok impregnovať.

Reklama

Sprchový kút

Drevené dvere

Tlačidlo alarmu

Dodatočné zasklenie

Osvetlenie

Iné ako LED

Konfigurácia záhradnej sauny Parker

GET STARTED

0$

Dziękujemy, skontaktujemy się wkrótce

Rodzaj Sauny

Wybierz typ sauny, który najbardziej Tobie odpowiada.

Charakteryzuje ją najwyższa temperatura i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza - tylko 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, które polewa się wodą

W saunie infrared źródłem ciepła są promienniki podczerwieni, których fale wnikają bezpośrednio wewnątrz ciała.

Sauna Combi spełnia funkcję zarówno sauny suchej jak i parowej. Piec z kamieniami wyposażony jest dodatkowo w parownik.

Zamontowanie w saunie pieca elektrycznego oraz promienników pozwala na rozwiązanie 2w1 – można korzystać z sauny infrared, a innym razem z sauny suchej.

Zastosowanie sauny 3w1 - pieca z parownikiem oraz promienników infrared pozwala na korzystanie z pełnych możliwości kąpieli saunowych.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Rodzaj sterownika

Wybierz dogodny dla siebie sposób sterowania sauną

Sterownik wewnętrzny

Sterownik zewnętrzny

Wybór tego rodzaju sterownika pozwala na ustawienia temperatury i innych parametrów z poziomu panelu lub za pomocą aplikacji na telefon lub tablet.

Smart saunę możesz połączyć z systemem inteligentnego domu.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Rodzaj Drewna

Wybierz z jakiego drewna zostanie wykonana Twoja sauna

Świerk skandynawski

Lipa

Olcha

Lipa termowana

Cedr kanadyjski

Nowoczesne płyty Rohol

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Dodatki do sauny

Dodatki do sauny

Nagłośnienie + bluetooth

Ściana solna

Przycisk alarmowy

Misa na zioła i aromaty

Płyty z kamienia

Ukryty panel dotykowy za pomocą którego możesz sterować wszystkimi funkcjami swojej Inteligentnej Sauny

Audioserver do Twojej ulubionej muzyki automatycznie zaraz po wejściu do Twojej Inteligentnej sauny

Tablet umożliwi Ci zarządzanie wszystkimi funkcjami swojej sauny. Możesz modyfikować swoje seanse, dostosowywać nastrój oraz tworzyć swoje ulubione playlisty muzyczne na kąpiele saunowe.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Przedsionek

Wybierz pokrycie ścienne do przedsionka

Płyty kartonowo-gipsowe kładziemy na ścianach w ramach przygotowania pod kafelkowanie. Na podłodze kładziona jest płyta OSB. Płyty są dostępne także w wersji wodoodpornej dla pomieszczeń o wilgotności większej niż 70%. Pozostawiamy stan surowy, wykończenie pozostaje w zakresie inwestora.

Świerk cechuje wysoka kumulacyjność cieplna co pomaga w utrzymaniu ciepła w domku. Drewno to posiada młode, niewypadające sęczki. Profil STP to klasyczny profil saunowy o zaoblonej krawędzi. W takim przypadku podłoga jest pokryta panelem drewnianym lakierowanym.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Oświetlenie

Wybierz najdogodniejszy pakiet oświetleniowy do sauny

Oczka LED na suficie oraz pas LED pod ławą

Oczka LED na suficie oraz pas LED: pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Oczka LED na suficie oraz pas LED RGB (koloroterapia): pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Gwieździste niebo RGB (koloroterapia) na suficie oraz pas LED RGB (koloroterapia): pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Skonfigurowaną ofertę otrzymasz mailowo w ciągu kilku minut po wprowadzeniu maila.

The final estimated price is :

Podsumowanie

Nazwa Informacja Ilość Cena
Discount :
Razem: