Sauna Sofia – kompletná relaxačná zóna

Sféra mnohých možností

Projekt záhradnej sauny Sofia zahŕňa domček s terasou, predsieň a fínsku saunu. Saunový domček pozostáva z kvalitného dreva, sklenených prvkov a vkusných doplnkov, ktoré podčiarkujú moderný vzhľad vnútri aj vonku sauny. Výhodou sauny Sofia je plnohodnotný relaxačný priestor – umožňuje balkón na terase a sprchu, predsieň umožní súkromný priestor na prezliekanie. Môže byť skvelým doplnkom hotelových a kúpeľných komplexov. Nič vám však nebráni využívať saunu Sofia v súkromnej záhrade.

SAUNA CABIN

Fasáda záhradnej sauny Sofia je vyrobená z fasádnej dosky z profilu DUO a je napustená olejom vo farbe, ktorú si vybral klient. Plochá strecha bola pokrytá PVC fóliou. Izolácia pozostáva zo 100 mm hrubej minerálnej vlny a paropriepustných a parotesných fólií. Tvrdené okenné sklo a vstupné dvere privádzajú denné svetlo do predsiene aj do sauny. Osvetlenie v saune vytvárajú led svetlá umiestnené na strope v saune, v predsieni a na terase. Terasa bola z dvoch strán chránená pevnou drevenou žalúziou.

Celý bungalov má rozlohu viac ako 19 metrov štvorcových. Sauna, ktorá je najdôležitejším prvkom celého projektu, je vyrobená zo škandinávskeho smrekového obloženia, zatiaľ čo plošina, lavice a operadlo sú vyrobené z najkvalitnejšieho lipového dreva triedy AA. Miestnosť je vybavená varičom Harvia Cilindro, opierkami hlavy, anemostatom, ceberom, drevenou lopatkou, presýpacími hodinami a termohygrometrom, ako aj externým ovládačom Nexen B10. Saunová miestnosť je vybavená panoramatickým oknom s tvrdeným sklom. Pomocou konfigurátora sauny Sofia si vyberte záhradnú saunu podľa svojich potrieb a ceny modelu. Na konci procesu stačí zadať svoju e-mailovú adresu, aby ste dostali cenovú ponuku.

  • Celková plocha 6,2 m x 3,1 m
  • Výška 2,5 m
  • Sauna 2,8 m x 1,8 m
  • Vestibul 2,8 m x 1 m
  • Terasa 3,2 m x 3,1 m

Drevo

Obloženie záhradnej sauny Sofia je vyrobené zo škandinávskeho smrekového dreva. Je to často vyberaný druh, ktorý sa dobre hodí do sauny. Napriek vysokým teplotám dobre odoláva drsným podmienkam. Okrem toho zdobí interiér malými hnedými uzlíkmi. Škandinávsky smrek je hlavným druhom, ktorý sa používa v záhradných saunách v celej Európe.

Elektrický sporák

Varič je srdcom každej sauny vrátane vonkajších sáun. Pre saunu Sofia bol vybraný sporák Harvia Cilindro. Spotrebiče Harvia sú elegantné a ľahko sa používajú. Ich inštalácia umožňuje rovnomerné šírenie teplého vzduchu v saune. K dispozícii sú rôzne modely s rôznym výkonom – od 2,3 do 24 kW, ktoré sa vyberajú podľa veľkosti sauny. Na výber sú sporáky so zabudovaným ovládaním aj bez neho, pričom ovládače je možné zakúpiť samostatne. Pri rozhodovaní o kombinovanej saune si zvyčajne vyberáme variče od spoločnosti Sawo Scandia Combi spolu s parníkom, ktoré sú určené na kombinované sauny – suchú a mokrú. Tieto pece si vyžadujú obstaranie samostatného regulátora.

Ovládač

Saunový dom Sofia je vybavený vonkajším regulátorom Nexen B10. Je vhodný na prevádzku väčšiny varičov inštalovaných v záhradných saunách – tradičných, elektrických a kombinovaných varičov s parným generátorom alebo infračervenými ohrievačmi. Ovládací panel je kompaktný a ľahko čitateľný a informuje vás, kedy je teplota v saune ideálna na kúpanie. Okrem toho je umiestnenie ovládača takmer ľubovoľné, pretože môže byť v predsieni, kúpeľni alebo dokonca v obývacej izbe. Navrhované regulátory sa dodávajú v rôznych variantoch s rôznymi výstupmi. Najnovšie ovládače umožňujú aj ovládanie sauny z mobilných zariadení odkiaľkoľvek. Predovšetkým prispôsobujeme vhodné modely objemu vonkajšej sauny a želaniam investora.

Quartzové sálavé ohrievače

Vykurovací výkon vonkajšej infrasauny netvorí varič, ale infračervené ohrievače. Pri rozhodovaní o tomto type sauny inštalujeme kremenné sálavé ohrievače pre infrasauny od nemeckej spoločnosti EOS. Ide o infračervené zariadenia s plným spektrom. Svoju plnú akčnú silu prejavia okamžite po spustení. Vyžadujú si použitie samostatného regulátora prispôsobeného výkonu. Inštalácia sálavých vykurovacích telies je voliteľná, ale v modeli Sofia nebola použitá.

Osvetlenie LED

Základné osvetlenie – zahrnuté v cene záhradnej sauny – zahŕňa led osvetlenie vo forme tzv. Osvetlenie je namontované na strope alebo pod lavicami. Navyše si môžete vybrať aj z moderných kovových a drevených svietidiel, ako aj z čiernej alebo oceľovej farby. Farebné svetlá v saune ako farebná terapia môžu poskytnúť ďalšie spestrenie.

Vonkajšia fasáda

Drevený exteriér záhradnej sauny zviditeľňuje prírodu a približuje používateľom zachovávanie tradícií. Vonkajšia fasáda domčeka Sofia je vyrobená z kvalitného dreva s použitím modelu DUO v tmavohnedom odtieni. Správna impregnácia zaručuje predovšetkým odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Reklama

Sprchový kút

Drevené dvere

Tlačidlo alarmu

Dodatočné zasklenie

Osvetlenie

Iné ako LED

Napíšte nám o cenovú ponuku na saunu Sofia

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
29 - 8 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed