Záhradná sauna – podporovateľ domácej záhrady

Rekreačná oblasť

Vonkajšia sauna Victor je ideálna pre súkromné záhrady ako miesto na oddych a relaxáciu pre ich majiteľov. Osobný záhradný domček vybavený saunou sa môže stať obľúbeným útočiskom každého z nás pred každodenným životom. Drevená fasáda v rozšírených odtieňoch sivej je v súlade so súčasnými trendmi. Projekt zahŕňa bungalov, ktorý v sebe ukrýva predsieň s rohovým zasklením a saunu. Bungalov dokonale zapadá do voľného pozemku, kde nie sme obmedzení dĺžkou, ale šírkou áno. Ďalším prvkom celkového dizajnu môže byť vonkajšia lodžia vykurovaná sporákom na drevo. Celkovo sa záhradná sauna Victor hodí pre ľudí, ktorí chcú mať intímne miesto pokoja v kúte vlastnej záhrady.

SAUNA CABIN

Fasáda záhradnej sauny je vyrobená z obkladových dosiek z plochých profilov a napustená olejom v odtieňoch sivej farby. Plochá strecha bola pokrytá PVC fóliou. Izolácia pozostáva zo 100 mm hrubej minerálnej vlny a paropriepustných a parotesných fólií. Obloženie a podlaha v predsieni sú zo smrekového dreva. Denné svetlo do interiéru privádza rohové okno. Okrem toho tam možno nainštalovať napríklad lavicu alebo sprchový kút. Osvetlenie v celej budove vytvárajú LED svetlá umiestnené na strope a pod lavicami v saune.

V saune je použitá drevená podlaha a plošina, lavice a operadlá sú vyrobené z najkvalitnejšieho lipového dreva triedy AA. Na druhej strane obloženie je zo škandinávskeho smrekového dreva. Záhradná sauna je vybavená rámovými vstupnými dverami so sklom a veľkým rohovým oknom v predsieni. Saunová miestnosť je vybavená elektrickým nástenným varičom Harvia Vega so zabudovaným ovládačom, opierkami hlavy, anemostatom, kávovarom, drevenou lopatkou, presýpacími hodinami a termohygrometrom. Okrem toho osvetlenie zabezpečuje súprava led svetiel.

  • Saunová chata 5,6 m x 2 m
  • Výška 2,5 m
  • Sauna 2,7 m x 1,8 m
  • Vestibul 2,6 m x 1,8 m

Drevo

Obloženie záhradnej sauny Victor je vyrobené z vybraného lipového dreva. V lesníckom svete sa považuje za jeden z najťažšie spracovateľných stromov pre svoju nezvyčajnú štruktúru a hustotu. Práve vďaka týmto vlastnostiam sú tieto stromy ideálne pre sauny a vysoké teploty. Zachovávajú si svoj prirodzený tvar, ale nepraskajú ani nevysychajú na triesky. Dôkladná pozornosť venovaná detailom zaručila uspokojivý vizuálny a zmyslový efekt.

Elektrický sporák

Varič je srdcom každej sauny vrátane vonkajších sáun. Pre saunu Victor bol vybraný sporák Harvia Vega. Spotrebiče Harvia sú elegantné a ľahko sa používajú. Ich inštalácia umožňuje rovnomerné šírenie teplého vzduchu v saune. K dispozícii sú rôzne modely s rôznym výkonom – od 2,3 do 24 kW, ktoré sa vyberajú podľa veľkosti sauny. Na výber sú sporáky so zabudovaným ovládaním aj bez neho, pričom ovládače je možné zakúpiť samostatne. Pri rozhodovaní o kombinovanej saune si zvyčajne vyberáme variče od spoločnosti Sawo Scandia Combi spolu s parníkom, ktoré sú určené na kombinované sauny – suchú a mokrú. Tieto pece si vyžadujú obstaranie samostatného regulátora.

Zasklievanie

Sauna Victor je vybavená 2 veľkými rohovými oknami s rozmermi 75 cm x 185 cm. Sklenené tabule vychádzajú z miestnosti pred saunou. Z tejto miestnosti vychádzajú aj hliníkové presklené vstupné dvere s okenicami v antracitovej farbe. Predná časť sauny je obklopená priehľadnými panelmi, ktoré umožňujú ešte lepšie osvetlenie interiéru slnečným svetlom.

Quartzové sálavé ohrievače

Vykurovací výkon vonkajšej infrasauny netvorí varič, ale infračervené ohrievače. Pri rozhodovaní o tomto type sauny inštalujeme kremenné sálavé ohrievače pre infrasauny od nemeckej spoločnosti EOS. Ide o infračervené zariadenia s plným spektrom. Svoju plnú akčnú silu prejavia okamžite po spustení. Vyžadujú si použitie samostatného regulátora prispôsobeného výkonu. Inštalácia sálavých vykurovacích telies je voliteľná, ale v modeli Victor sa nepoužila.

Osvetlenie LED

Základné osvetlenie – zahrnuté v cene záhradnej sauny – zahŕňa led osvetlenie vo forme tzv. Osvetlenie je namontované na strope alebo pod lavicami. Navyše si môžete vybrať aj z moderných kovových a drevených svietidiel, ako aj z čiernej alebo oceľovej farby. Farebné svetlá v saune ako farebná terapia môžu poskytnúť ďalšie spestrenie.

Vonkajšia fasáda

Drevený exteriér záhradnej sauny zviditeľňuje prírodu a približuje používateľom zachovávanie tradícií. Vonkajšia fasáda bungalovu Victor je vyrobená z kvalitného smrekového dreva v odtieni orecha. Vhodná impregnácia zaručuje odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Reklama

Sprchový kút

Drevené dvere

Tlačidlo alarmu

Dodatočné zasklenie

Osvetlenie

Iné ako LED

Konfigurácia záhradnej sauny Victor

GET STARTED

0$

Dziękujemy, skontaktujemy się wkrótce

Rodzaj Sauny

Wybierz typ sauny, który najbardziej Tobie odpowiada.

Charakteryzuje ją najwyższa temperatura i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza - tylko 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, które polewa się wodą

W saunie infrared źródłem ciepła są promienniki podczerwieni, których fale wnikają bezpośrednio wewnątrz ciała.

Sauna Combi spełnia funkcję zarówno sauny suchej jak i parowej. Piec z kamieniami wyposażony jest dodatkowo w parownik.

Zamontowanie w saunie pieca elektrycznego oraz promienników pozwala na rozwiązanie 2w1 – można korzystać z sauny infrared, a innym razem z sauny suchej.

Zastosowanie sauny 3w1 - pieca z parownikiem oraz promienników infrared pozwala na korzystanie z pełnych możliwości kąpieli saunowych.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Rodzaj sterownika

Wybierz dogodny dla siebie sposób sterowania sauną

Sterownik wewnętrzny

Sterownik zewnętrzny

Wybór tego rodzaju sterownika pozwala na ustawienia temperatury i innych parametrów z poziomu panelu lub za pomocą aplikacji na telefon lub tablet.

Smart saunę możesz połączyć z systemem inteligentnego domu.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Rodzaj Drewna

Wybierz z jakiego drewna zostanie wykonana Twoja sauna

Świerk skandynawski

Lipa STP

Olcha

Lipa termowana

Cedr kanadyjski

Nowoczesne płyty Rohol

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Dodatki do sauny

Dodatki do sauny

Nagłośnienie + bluetooth

Ściana solna

Przycisk alarmowy

Misa na zioła i aromaty

Płyty z kamienia

Ukryty panel dotykowy za pomocą którego możesz sterować wszystkimi funkcjami swojej Inteligentnej Sauny

Audioserver do Twojej ulubionej muzyki automatycznie zaraz po wejściu do Twojej Inteligentnej sauny

Tablet umożliwi Ci zarządzanie wszystkimi funkcjami swojej sauny. Możesz modyfikować swoje seanse, dostosowywać nastrój oraz tworzyć swoje ulubione playlisty muzyczne na kąpiele saunowe.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Przedsionek

Wybierz pokrycie ścienne do przedsionka

Płyty kartonowo-gipsowe kładziemy na ścianach w ramach przygotowania pod kafelkowanie. Na podłodze kładziona jest płyta OSB. Płyty są dostępne także w wersji wodoodpornej dla pomieszczeń o wilgotności większej niż 70%. Pozostawiamy stan surowy, wykończenie pozostaje w zakresie inwestora.

Świerk cechuje wysoka kumulacyjność cieplna co pomaga w utrzymaniu ciepła w domku. Drewno to posiada młode, niewypadające sęczki. Profil STP to klasyczny profil saunowy o zaoblonej krawędzi. W takim przypadku podłoga jest pokryta panelem drewnianym lakierowanym.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Oświetlenie

Wybierz najdogodniejszy pakiet oświetleniowy do sauny

Oczka LED na suficie oraz pas LED pod ławą

Oczka LED na suficie oraz pas LED: pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Oczka LED na suficie oraz pas LED RGB (koloroterapia): pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Gwieździste niebo RGB (koloroterapia) na suficie oraz pas LED RGB (koloroterapia): pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Skonfigurowaną ofertę otrzymasz mailowo w ciągu kilku minut po wprowadzeniu maila.

The final estimated price is :

Podsumowanie

Nazwa Informacja Ilość Cena
Discount :
Razem: