Sauna ogrodowa – osobisty port rozluźnienia

Dwupomieszczeniowy domek drewniany

Sauna zewnętrzna Connor jest przykładem domku ogrodowego pełniącego rolę schronienia przed natłokiem codziennych spraw. Wejść do tego budynku możemy z trudnościami dnia codziennego, a wyjść już z nowymi pomysłami i siłami witalnymi. Na całość projektu składa się sporych rozmiarów pomieszczenie sauny oraz przedsionek. Ogromne przeszklenie w saunie otwiera nas nijako na otaczający świat zewnętrzny, który jest na wyciągnięcie ręki. Sauna ogrodowa Connor w formie prostopadłościanu to nowoczesna bryła budynku z płaskim dachem. Drewniana elewacja będąca ciepłym elementem ogółu w powiązaniu z dużym przeszkleniem stanowiącym surowy składnik, wprowadzają przytulność oraz urokliwość do tego miejsca. Podsumowując, domek Connor świetnie sprawdza się w wolnej przestrzeni prywatnego ogródka.

DOMEK SAUNOWY

Elewacja sauny ogrodowej Connor wykonana jest z deski płaskiej pomalowanej olejem ochronnym. Płaski dach pokryto membraną dachową PVC, a w tylnej części domku zamontowano rynnę oraz rurę spustową. Na izolację składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paroprzepuszczalna i paroizolacyjna. Drzwi wejściowe do domku w standardowej wersji wykonane są z drewna. Mogą również zostać obite deską elewacyjną z zewnątrz. Szyba zespolona hartowana okna aluminiowego zajmuje całą szerokość sauny, dzięki czemu z każdego jej miejsca wypatrywać można świata zewnętrznego. W domku zastosowano drewnianą podłogę. Na podstawowe wyposażenie składa się również oświetlenie ledowe w postaci tzw. oczek.

W saunie zewnętrznej została zastosowana podłoga drewniana, natomiast podest, ławki i oparcia wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy aa. Boazerię sauny tworzy drewno świerku skandynawskiego. Sauna wyposażona jest w szklane drzwi i duże okno w ramie aluminiowej w kolorze antracytowym. Pomieszczenie wyposażono w piec firmy Harvia Cilindro wraz z wbudowanym sterownikiem, zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr. Dodatkowo oświetlenie stanowi zestaw oczek ledowych.

  • Domek saunowy 3,5 m x 2,5 m
  • Wysokość 2,5 m
  • Sauna 2,2 m x 2,3 m
  • Przedsionek 1,1 m x 2,3 m

Drewno

Boazeria sauny ogrodowej Connor wykonana została z drewna świerku skandynawskiego. Jest to często wybierany gatunek, dobrze sprawdzający się w saunach. Mimo wysokich temperatur, świetnie znosi trudne warunki. Dodatkowo ozdabia wnętrze drobnymi, brązowymi sękami. Świerk skandynawski jest podstawowym gatunkiem stosowanym w saunach ogrodowych na terenie całej Europy.

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny, również zewnętrznej. Do sauny Connor dobrano piec Harvia Cilindro wraz z wbudowanym sterownikiem. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy- od 2,3 do 24 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Do wyboru są piece zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i bez sterowania, a sterowniki do nabycia osobno. Decydując się na saunę combi, wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi. W piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

Przeszklenie

Sauna Connor wyposażona jest w okno w ramie aluminiowej w kolorze antracytowym o wymiarach 208 cm x 180 cm. Okno wychodzi z pomieszczenia saunowego. Zastosowano w nim szybę wewnętrzną hartowaną która znosi wysokie temperatury stosowane w saunie. Drzwi do sauny są szklane.

Promienniki kwarcowe

Mocą grzewczą zewnętrznej sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne, jednak nie zostało wykorzystane w modelu Connor.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę sauny ogrodowej – znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Co więcej, do wyboru są również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię.

Elewacja zewnętrzna

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku saunowego Connor wykonana jest z wysokiej jakości drewna o profilu płaskim. Odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Napisz do nas o wycenę sauny Connor

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
19 - 11 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed