Domáca sauna – Gdynia 2

Ďalšia realizácia z Pomoranska ukazuje úzku, ale predĺženú kombinovanú fínsku a infračervenú saunu. Sauna je zabudovaná v miestnosti s rozmermi 278 cm x 126 cm. Priestor umožnil inštaláciu lavičiek na dvoch úrovniach oproti vchodu a jednej lavičky pozdĺž hĺbky sauny. Zvyšný priestor je priechodná chodba.
Steny sauny sú obložené škandinávskym smrekovým drevom, lavice sú pokryté hladkým lipovým drevom bez uzlov, rovnako ako operadlá, opierky hlavy a plošina. V prvej časti sauny bol umiestnený elektrický varič Harvia Cilindro a za ním bola vytvorená osvetlená soľná stena z tehál himalájskej soli. V druhej časti sauny sú nainštalované sálavé ohrievače Sentiotec ECO z kremenného skla s výkonom 350 W a 500 W. Pec a sálavé ohrievače sa ovládajú pomocou dotykového ovládania FFES obohateného o možnosť diaľkového ovládania prostredníctvom mobilnej aplikácie.
K vybaveniu sauny patrí drevený kotol s naberačkou na prelievanie vody cez kamene, ako aj presýpacie hodiny s meraním 15 minút a termohygrometer. Na strope boli nainštalované LED svietidlá a pod lavicami bol nainštalovaný LED pás s farebnými svetelnými farbami.