Domáca sauna – Gdynia

Predstavujeme ďalšiu realizáciu domácej sauny. Je to veľmi zaujímavo vybavený projekt. Už na prvý pohľad je zrejmý moderný charakter saunovej kabíny. Vonkajší rozmer sauny je 250 cm x 170 cm. Podstatná predná stena je celá presklená a fasáda sauny je ukončená bielym laminovaným panelom. Na prednom ráme je namontovaný dotykový ovládač od spoločnosti FFES, ktorý umožňuje ovládať saunu odkiaľkoľvek prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Interiér sauny je obložený lipovým dreveným obkladom triedy AA s profilom STS, ktorého horizontálne drevené dosky izolujú stred sauny. Srdcom sauny je sporák značky Cilindro, ktorý sa nachádza v rohu, tesne pred kamennou stenou. Nad sporákom je zavesená misa s objemom približne 0,6 litra. Do misky možno umiestniť vodu s bylinkami, kryštáliky himalájskej soli alebo aromatické vône, ktoré spríjemnia zážitok zo saunovania. Za operadlami hornej lavice a v operadle dolnej lavice sú nainštalované sklenené kremenné radiátory značky Sentiotec ECO, ktoré sa dajú používať zameniteľne so sporákom. Poskytujú jemnejšiu teplotu a sú vhodné pre športovcov a ľudí so srdcovými problémami.

Celok dotvára jemné osvetlenie. Použil sa tu RGB led pásik umiestnený pod lavicami aj RGB hviezdna obloha v podobe mnohých malých svetelných bodov na strope. Takýto doplnok k vysnívanej saune zaručuje jedinečný zážitok, ktorý návštevníkov sauny posunie na vyššiu úroveň relaxácie.