Domáca sauna – Gdynia

Domáca realizácia našej fínskej sauny využívala voľný výklenok v kúpeľni. Toto miesto si naši zákazníci najčastejšie vyberajú ako miesto, kde sa budú saunovať, m. v. vzhľadom na blízkosť sprchy. Vonkajší rozmer sauny je 206 cm x 108 cm. Vo vnútri sa zmestia 2 sediace alebo 1 ležiaca osoba. Predná stena sauny je z tvrdeného skla s dverami uprostred. Drevená rukoväť poskytuje ochranu pred teplom.

Interiér je obložený lipovým drevom triedy AA, ktoré bolo dodatočne tepelne upravené, takže získalo tmavú, spálenú farbu. Lavica, operadlo a rošt sú vyrobené z rovnakého dreva, konkrétne z lipy, čo zaručuje jednotnosť farby všetkých drevených prvkov. Kryt nad saunou bol prispôsobený výške miestnosti.

Fínsku saunu vyhrieva špičková piecka Harvia, model Cilindro s viditeľnými kameňmi po celej ploche. Zadný kryt piecky zabraňuje horeniu dreva a umožňuje zmenšiť vzdialenosť medzi pieckou a stenou. Dotykový externý ovládač je štandardne umiestnený na ráme prednej časti sauny.

Osvetlenie sauny sa realizovalo v klasickom štýle, t. j. za operadlom bol umiestnený LED pás a na strope boli namontované dve svetlá. Sauna má gravitačnú ventiláciu na udržiavanie dostatočnej cirkulácie vzduchu. Súčasťou vybavenia tejto sauny je aj zariadenie, ktoré je užitočné v každej saune, t. j. presýpacie hodiny, teplomer, vlhkomer, ako aj vedro s naberačkou a podhlavník.