Domáca sauna – Kolbuszowa

Realizácia domácej sauny v Kolbuszowej spočívala vo výrobe a inštalácii sauny v už existujúcom a na saunovanie pripravenom podkrovnom byte. Vonkajšia šírka sauny je 202 cm a jej hĺbka je 195 cm. Vstupné dvere sa nachádzajú v zrezanom rohu kabíny.

Interiér je obložený škandinávskym smrekovým drevom bohatým na jemné hnedé suky. Sedadlá umiestnené paralelne v dvoch výškových úrovniach sú vyrobené z lipového dreva najvyššej triedy AA, rovnako ako operadlá a plošina umiestnená na podlahe. Dĺžka a hĺbka lavičiek sú vhodné na to, aby si každý používateľ mohol v saune pohodlne ľahnúť. Jemné, teplé osvetlenie pod lavicou a za operadlom vytvára v horúcej saune jedinečnú atmosféru.

Sauna je jednoúčelová: fínska. Je vybavená elektrickou rúrou od renomovanej kúpeľnej a wellness značky Harvia. Jej valcovitý tvar pojme až 80 kg kameňov, vďaka ktorým sa sauna vyhreje až na 100 °C. Celzia. Knoflíky v spodnej časti sporáka slúžia na nastavenie prevádzkového času a nastavenej teploty. Časovač s presýpacími hodinami a hodiny teploty a vlhkosti na stene sú neoddeliteľnou súčasťou správneho saunovania.