Vnútorná sauna so sklenenou prednou časťou

Rozmery sauny sú 333 cm x 228 cm. Sauna je zabudovaná vo voľnom výklenku miestnosti. Predná stena vrátane dverí je úplne zasklená. Výrazné drevené držadlo naznačuje, kadiaľ sa vstupuje do interiéru.

Obklad stien a stropu je z lipového dreva najvyššej kvality AA bez uzlov. Široké lavice, operadlá a podesta sú tiež vyhotovené v tomto variante dreva. Tento druh sa výborne hodí do sauny, kde udržuje teplo a vizuálne skrášľuje miestnosť.

Ohrievač Harvia je umiestnený v rohu miestnosti, čo určite ovplyvňuje pohodlie a bezpečnosť používateľov sauny. Jeho valcovitý tvar sa dokonale hodí do moderných sáun a vhodne zvolený výkon zabezpečuje vysokú teplotu vzduchu, ktorá dosahuje až 110 °C. Vzhľadom na obmedzenú výšku nad sporákom a blízkosť dreva boli steny okolo neho dokončené architektonickými betónovými panelmi, aby sa zabránilo horeniu obkladu.

Sauna sa ovláda z externého ovládača Nexen C101. Osvetlenie je nainštalované na strope, pod lavicami aj za operadlami. Zapnutím každej možnosti osvetlenia nezávisle od seba môžete v saune vytvoriť tmavú atmosféru.