1. SUPINE
  2. Realizácie
  3. Domáca sauna – Piotrków Trybunalski

Domáca sauna – Piotrków Trybunalski

Voľné miesto na schodisku v domácom priestore zabrala malá fínska sauna. Rozmery kabíny boli prispôsobené okoliu. Je široký 160 cm a hlboký 120 cm. Výška dosahuje 210 cm a pri spojení so schodiskom klesá na 190 cm. Sauna sa perfektne hodí do priestoru pod schodiskom, ktorý sa ťažko zariaďuje.

Kabína je výrazne presklená. Dve zo stien – predná a jedna z bočných stien – majú povrchovú úpravu z priehľadného tvrdeného skla, čo zvyšuje pohodlie používateľov sauny a prispieva k estetickému vzhľadu. Na obloženie interiéru aj exteriéru, ako aj na lavice a operadlá sa použilo lipové drevo triedy AA.

Sauna je vyhrievaná elektrickým ohrievačom Harvia Vega – výrobkom popredného svetového výrobcu saunových zariadení. Kontrola parametrov sauny prebieha interne. Na variči sú ergonomické ovládače na nastavenie teploty a času prevádzky.

Na strope a pod lavičkami je nainštalované LED osvetlenie. Môžu svietiť nezávisle. Súčasťou vybavenia sauny je aj drevený kotlík s naberačkou, pomocou ktorého môžete dočasne zvýšiť vlhkosť vody prelievaním horúcich kameňov.