Domáca sauna – Štetín

Kombinovaná (mokrá) sauna s rozmermi 222 cm x 180 cm je obložená obkladom z lipového dreva s profilom STP triedy AA v horizontálnom usporiadaní. Dvere sauny v štandardnom formáte sú vyrobené z tvrdeného skla – bezpečné pre používateľov sauny. Lavičky tvoria písmeno L a sú rozmiestnené v dvoch výškových úrovniach. Nižšia lavička je vysoká 45 cm, zatiaľ čo vyššia lavička je namontovaná vo výške 90 cm.

Srdcom sauny je kombinovaný sporák vybavený nádržou na vodu a výparníkom. Ide o kombinovaný sporák značky Sentiotec Scandia s výkonom 9 kW. Sporák je obklopený dreveným krytom. Funkcie sauny sa ovládajú dotykovým ovládačom značky Nexen, model B20, ktorý je určený pre kombinované sauny (suchá + mokrá).

Steny sauny sú vybavené presýpacími hodinami, termohygrometrom, anemostatom a soľnou stenou s jemným osvetlením. Na laviciach sú opierky hlavy, ktoré zabezpečujú pohodlie pri ležaní v saune, ako aj kotlík s naberačkou na sypanie kameňov. Bezpečnosť návštevníkov sauny zaisťuje tlačidlo alarmu, ktoré je spoľahlivé napríklad v prípade mdloby v saune. Odpojí elektrický prúd a vypne sporák. Atmosférické osvetlenie led pásov za operadlami a pod lavicami dodáva tomuto priestoru šarm. Pri príprave sauny na kúpeľ sú užitočné stropné svietidlá, ktoré poskytujú silnejšie svetlo, napríklad pri čistení podlahy sauny.