1. SUPINE
  2. Realizácie
  3. Fínska sauna a infrasauna -Chyliczki

Fínska sauna a infrasauna -Chyliczki

Domáca sauna – Chyliczki

1.Fínska sauna:

Domáca sauna v obci Chyliczki sa nachádza vo výklenku v jednej z miestností s rozmermi 228 cm x 186 cm. V saunovom priestore sa môže naraz nachádzať až šesť osôb. Štandardná výška sauny je 210 cm, vďaka čomu je možné ľahko vyhrievať celú saunu bez zbytočnej straty priestoru pri strope, odkiaľ by teplo unikalo. Priestor nad saunou bol obložený drevom a slúžil ako sklad, čím sa maximálne využil celý priestor. Predná stena sauny je zasklená.

Vnútorné steny sú obložené modernými svetlými panelmi Rohol, ktoré sú určené pre sauny. Sedadlá, operadlá a plošina sú vyrobené z lipového dreva triedy AA. Sporák značky HUUM model Hive bol umiestnený v rohu sauny a stena za ním bola obložená kamennou dyhou. Pre súpravu sa použil ovládač značky HUUM.

Atmosféru v saune vytvára aj jemné osvetlenie. Tentoraz je to LED pás umiestnený pod lavicami, ako aj hviezdna obloha na strope sauny. Pred saunou sa nachádza ochladzovací balón, ktorý je skvelý medzi saunovaním v horúcej saune.

2. infračervená sauna:

Infrasauna je jedným z dvoch typov sáun, ktoré si náš klient vybral. Táto kabína má na rozdiel od fínskej sauny zdroj tepla v podobe infračervených žiaričov umiestnených za operadlami a pod lavicou. Slúži na pokojné saunovanie pri teplote do 60 stupňov Celzia. Sálavé ohrievače ohrievajú priamo telo a nie miestnosť, ako je to vo fínskej saune.

Vonkajšie rozmery infrasauny sú 191 cm na šírku a 133 cm do hĺbky, čo umožňuje umiestnenie jednej hlbokej, pohodlnej lavice. Nad saunou bol vytvorený drevený kryt až po strop miestnosti, ktorý slúži aj ako krytý úložný priestor. Dve steny sauny sú zo skla a sprcha sa nachádza v priamom kontakte s jednou z nich, čo je skvelé riešenie, pretože sa odporúča opláchnuť sa studenou vodou medzi saunovaním.

Interiér sauny bol pokrytý panelmi Rohol a na strope bolo nainštalované osvetlenie hviezdnej oblohy, rovnako ako vo fínskej saune, aby sa zachovala jednotnosť štýlu. V saune sa štandardne nachádzajú 3 osoby v sede.