1. SUPINE
  2. Fotovoltaika
  3. Prístrešky pre autá na solárny pohon

Prístrešky pre autá na solárny pohon

Éra automobilov so spaľovacími motormi je na ústupe. Najnovší technologický vývoj naznačuje, že sa začína éra elektromobilov, ktoré v budúcnosti možno ovládnu celý svet. Výrobcovia vozidiel začínajú alebo pokračujú vo výrobe elektromobilov a vlády plánujú ich uvedenie na trh. Nevieme, ako dlho bude trvať úplná premena automobilov v poľských uliciach, ale na tento vývoj sa oplatí pripraviť vopred.

Postupom času bude v našich uliciach čoraz viac áut na elektrický pohon, a preto bude čoraz viac potrebných miest na ich nabíjanie. Sledujeme túto stopu, aby sme objasnili pojem „prístrešok pre auto”. V skratke ide o nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Prístrešok pre auto možno definovať ako krytú konštrukciu na obmedzenú ochranu vozidiel, takže nejde o nič iné ako o prístrešok vybavený špeciálnou nabíjačkou pre elektromobily. Predstavuje modernú myšlienku využitia voľného parkovacieho miesta a využitia prirodzenej energie zo slnka.

Vlastný prístrešok pre auto sa môže používať ako garáž a jeho postavenie má mnoho výhod. Po prvé, je to oveľa jednoduchšie, pretože si to nevyžaduje stavebné povolenie, ale stačí oznámenie o zámere stavať podané okresnému úradu. Z praktického hľadiska prístrešok pre auto chráni pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, ako je sneh alebo slnečné žiarenie, zmestí sa na malý pozemok a náklady na výstavbu sú nižšie ako v prípade garáže. Vyniká predovšetkým svojou modernosťou, komfortom a funkčnosťou. A čo je najdôležitejšie: poskytuje vám energetickú nezávislosť, t. j. umožňuje vám nabíjanie kedykoľvek.

Navrhujeme nové riešenie pre elektromobilitu, ktorým je prístrešok pre auto vybavený fotovoltaickými panelmi inštalovanými na streche. Ochrana auta, šetrenie a nabíjanie v jednom. Ide o moderné a ekologické riešenie, pretože všetku energiu potrebnú na nabíjanie vozidla čerpá nabíjačka z neobmedzeného obnoviteľného zdroja, zo slnka. Náklady na zriadenie fotovoltaického zariadenia na prístrešku môžu byť dotované a odpočítateľné z daní.

Prístrešok pre auto je ideálnym riešením na parkovanie auta na akomkoľvek mieste, či už na súkromnom pozemku, alebo na verejných priestranstvách, napríklad v nákupných centrách, na čerpacích staniciach, v hoteloch, telocvičniach alebo iných podnikoch. Prístrešok je možné vyrobiť v rôznych veľkostiach, čo umožňuje zastrešiť a naložiť niekoľko automobilov naraz.

Prístrešky pre autá sa v nasledujúcich rokoch určite stanú bežným produktom, ktorý budú využívať firmy aj jednotlivci. Odvetvie obnoviteľných zdrojov energie sa v priebehu rokov mení na nepoznanie. Dopyt po komplexných produktoch, ktoré majú vplyv na úspory spotrebiteľov a jednoduché používanie, stále rastie. V súlade s heslom „potreba je matkou vynálezov” vytvárame fotovoltaické prístrešky, ktoré plnia viacero funkcií. Stretávame sa s výzvami, ako sú rastúce ceny nehnuteľností a účty za elektrinu. V tejto situácii sa zdá byť prirodzené, že k neustále rastúcim potrebám pristupujeme komplexne a vytvárame nové riešenia, napríklad prístrešky pre autá.