Vonkajšia sauna – Bialogard

Ďalšia realizácia zobrazuje našu vonkajšiu saunu, ktorá sa nachádza na krytej terase vo dvore. Je to fínska sauna, zvonka obložená smrekovým drevom. Vpredu vpravo vedľa dverí sa nachádza ovládacie centrum sauny, dotykový ovládač.

Interiér je obložený bezšvovým, hladkým a ľahkým lipovým drevom triedy AA. Lavice na dvoch výškových úrovniach sú usporiadané do tvaru písmena „L”, čo maximalizuje priestor v saune a umožňuje sedieť až 8 osobám. Srdcom sauny je v tomto prípade elegantný závesný varič od spoločnosti Huum, model Drop. Podlaha má povrchovú úpravu zo smrekových dosiek s dodatočnou lipovou plošinou pod lavicami, aby sediaci mohli mať nohy na prírodnom materiáli príjemnom na dotyk.

Atmosféru v celej saune umocňuje farebné osvetlenie v podobe RGB LED pásov za operadlami. Vďaka tomuto umiestneniu pásy nikoho nebije do očí, ale naopak, poskytujú používateľom sauny výrazné osvetlenie. Ventilácia je gravitačná a doplnky, ako napríklad pohár s naberačkou, umožňujú zvýšiť vlhkosť jemným polievaním kameňov vodou.