1. SUPINE
  2. Realizácie
  3. Záhradná sauna a prístrešok – Jeziorzany

Záhradná sauna a prístrešok – Jeziorzany

Záhradný domček so saunou, terasou a prístreškom

Rozľahlý záhradný domček pozostáva z relaxačnej miestnosti, fínskej sauny a miestnosti určenej na kúpeľňu. Pred chatou sa rozprestiera terasa s drevenou pergolou. Vedľa chaty sa nachádza veľká kôlňa.

Celý projekt je realizovaný v drevenej rámovej konštrukcii so šikmou strechou pokrytou plechovým šindľom. Fasáda je vyrobená z drevených dosiek s polovičným profilom z guľatiny. Svetlé rámy dverí kontrastujú s tmavou fasádou.

Konštrukciu prístrešku tvoria masívne konštrukčné nosníky. Z dvoch strán ho obklopuje drevený plot. Ochranu pred dažďom zabezpečuje šikmá strecha, ktorá je spojená so strechou nad saunovým domčekom.

Relaxačná miestnosť má smrekové obloženie a drevenú podlahu. Dostatok priestoru vám umožní rozložiť si ležadlá a relaxovať po saunovaní. Široké posuvné dvere vedú priamo na terasu, odkiaľ sa naskytá výhľad do záhrady.

Vnútorné steny sauny a jej lavice sú obložené lipovým drevom triedy AA. Od relaxačnej miestnosti je čiastočne oddelená sklenenou tabuľou. Externe napájaný varič umožňuje vyhrievanie sauny z vedľajšej miestnosti. Sauna je vybavená sklenenými dverami, súpravou príslušenstva a led osvetlením.