Záhradná sauna s fotovoltaikou

Saunový domček je univerzálna stavba, ktorá spĺňa očakávania mnohých stavebníkov. Celá budova má rozlohu takmer 51 m2 a pozostáva z fínskej sauny, zádveria, technickej miestnosti a skladu, terasy a predĺženej strechy s nainštalovanou fotovoltaikou.

Celý projekt bol realizovaný v drevenej rámovej konštrukcii s plechovou strechou so stojatou drážkou. Fasáda je z drevených dosiek s rovným profilom a je natretá ochranným olejom. Hliníkové zárubne dverí vedúcich do vestibulu sú zladené s farbou strechy. Dvere vedúce do skladu a do technickej miestnosti boli kvôli jednotnosti obložené fasádnou doskou. Dostatok priestoru na terase vám umožní rozložiť si ležadlá a relaxovať po saunovaní.

Konštrukcia prístrešku je tvorená konštrukčnými nosníkmi. Na terase bola použitá kompozitná palubová doska. Vo vnútri sa nachádza fínska sauna s varičom Harvia Vega a zabudovaným ovládačom. Obloženie sauny tvorí škandinávske smrekové drevo. Lavice, operadlá a podesta sú vyrobené z výberového lipového dreva. Dvojitá saunová lavica umožní saunu používať viacerým osobám v polohe ležmo. K saune sa dodávala súprava príslušenstva: kotlík, drevená naberačka, presýpacie hodiny a termohygrometer.

Miestnosti oddelené od sauny a predsiene boli dokončené OSB doskami na stenách, strope a podlahe.