Záhradná sauna – Chuderov

Dizajn uvedenej sauny určite patrí k jedinečným a netradičným riešeniam. Jeho tvar má zaujímavú podobu vďaka lodžii v prednej časti budovy. Je to malý terasový výklenok, krytý, otvorený smerom von. Umožňuje umiestnenie ležadla a/alebo vešiakov užitočných na odkladanie županov.

Celá zostava zaberá v záhrade málo miesta, pretože má rozmery 330 cm x 250 cm a vo vnútri sauny zaberá priestor 205 cm x 215 cm.

Vodorovná drevená fasáda sauny je na žiadosť investorov impregnovaná v sivom odtieni. Do sauny vedú sklenené dvere a na čelnej strane budovy je po celej šírke nainštalované veľké okno, ktoré umožňuje návštevníkom sauny pozerať sa von, zatiaľ čo sa kúpajú v saune. Strecha sauny je plochá, takže celok tvorí kompaktné teleso, ktoré je elegantné vo svojej jednoduchosti.

Teplý interiér obklopuje príjemne svetlé lipové drevo, ktoré pokrýva steny, strop, lavice, operadlá, plošinu a opierky hlavy. Usporiadanie interiéru umožňuje voľný vstup do sauny, použitie 2 lavíc v rôznych výškach a umiestnenie variča v rohu sauny, vďaka čomu je sauna mimoriadne funkčná.