Záhradná sauna – Częstochowa

Záhradná sauna, ktorá pribudla v Čenstochovej, je ďalším individuálnym projektom prispôsobeným potrebám jej majiteľov. V tejto budove sa nachádza sauna a predsieň so sprchou v pomerne kompaktných rozmeroch. Celé sa to rozprestieralo na drevenej terase, ktorej súčasťou bola aj záhradná vaňa. Saunový domček má rozmery 350 cm x 220 cm a saunová miestnosť vo vnútri 200 cm x 182 cm. Domček a terasa sú vyrobené z rovnakého dreva, aby sa zachoval jednotný štýl. Na fasáde sú umiestnené nástenné svietidlá a súmrakový senzor, ktorý je po zotmení veľmi užitočný.

Predsieň je kvôli blízkosti sprchy vyrobená z nepremokavých materiálov, zatiaľ čo sauna je obložená lipovým drevom so širokým profilom STS. Srdcom sauny je 9 kW varič Harvia Cilindro vybavený dreveným okrajom, ktorý je krásnym doplnkom a zároveň vás chráni pred priblížením sa k variču a popálením. Ovládací panel sa nachádza na stene pred vstupom do sauny. Ovládač sa ľahko a intuitívne používa a je ideálny pre domáce sauny, ktoré používa celá rodina.

Nevyhnutným doplnkom každej sauny je mäkké osvetlenie. V zobrazenej realizácii sa okrem vonkajšieho osvetlenia použili stropné bodové svetlá v predsieni a v saune sa za operadlami a pod lavicami nainštalovali LED pásy, ako aj bodové svetlá na strope. Veľké presklenie na stene oproti lavičkám je skvelým riešením, ak sa sauna nachádza v súkromnej záhrade.