Záhradná sauna – Jeziorowskie

Ďalšia záhradná sauna prepravená vcelku a vyložená žeriavom HDS. Jej vonkajší rozmer je 440 cm x 270 cm a takmer celú jej plochu tvorí saunová miestnosť. Pred vchodom sa nachádza malá lodžia s vešiakom na odkladanie šatníkovej skrine a vodotesným ovládačom a sklenené dvere vedú do sauny. Sauna v tvare kocky je z vonkajšej strany pokrytá vertikálnymi lamelami, ktoré sú chránené impregnáciou zo zlatého dubu. Strecha je plochá s odvodnením do odkvapového žľabu. Pre pohodlie po zotmení boli na vonkajšej strane nainštalované nástenné svietidlá a pred vchodom LED svetlá. Na dlhšej stene je panoramatické okno, ktoré umožní výhľad zo sauny na jazero.
Priestranný interiér sauny je ladený do svetlých odtieňov, preto tu bolo použité naše príjemné lipové drevo triedy AA. Obloženie bolo položené vertikálne, rovnako ako dosky na fasáde. Lavice sú namontované v tvare písmena L v dvoch výškových úrovniach. Každý používateľ si tu preto nájde to pravé miesto pre seba. Pri vchode bola umiestnená elektrická stojaca piecka značky EOS s výkonom 18 kW.
Saunu samozrejme dopĺňa drevená podlaha, ktorá poskytuje pohodlie pre nohy ako príjemná a teplá opora pre ne. Nezávislé osvetlenie v saune sa nachádza pod lavicami vo forme LED pásov a na strope vo forme očiek. To vám umožní použiť mäkké, atmosférické svetlo alebo v prípade potreby silnejšie svetlo. Nachádza sa tu aj základné vybavenie každého používateľa sauny, t. j. presýpacie hodiny na meranie času saunovania, teplomer, vlhkomer a drevené vedro s naberačkou.
Teší nás, že majitelia tejto sauny ju už môžu aktívne využívať.