Záhradná sauna – Kielce

Uvedená realizácia ukazuje mierne pozmenený dizajn sauny Sven, ktorá je jedným z našich hlavných katalógových modelov sauny, po ktorom naši zákazníci často siahajú. V prípade potreby sme vytvorili variant sauny oproti originálu, a to tak, že sme vstupné dvere do budovy presunuli na kratšiu stenu. Vonkajšie rozmery sa zachovali a sú 340 cm x 210 cm.
Drevená sauna dobre zapadá do prírodného prostredia, ako je to v tomto prípade na okraji lesa medzi vysokými stromami. Veľké okno umiestnené na stene oproti laviciam pomáha upokojiť nervy počas chvíľ relaxácie v saune vďaka možnosti pozrieť sa do diaľky na stromy a les. Teplý odtieň fasády dobre pôsobí v našich saunách a evokuje príjemné, útulné chvíle v saune vyhrievanej robustným sporákom. Večer atmosféru dotvárajú svietniky žiariace teplým svetlom.
Sauna má štandardne predsieň a saunovú miestnosť. Na dvoch laviciach sa súčasne usadí až 6 osôb. Elektrický sporák Harvia Cilindro umiestnený pred oknom vyzerá skvele pri pohľade zvonku aj zvnútra sauny a jeho viditeľné kamene vytvárajú dojem, že sauna je horúca aj keď je sporák vypnutý. Nastavenie teploty a dĺžky vykurovania sa vykonáva na dotykovom paneli v predsieni chaty.
Parametre sauny môžete neustále sledovať vďaka teplomeru, vlhkomeru a presýpacím hodinám umiestneným na stene v saunovej miestnosti, na ktoré sa môžete pozerať počas saunovania, keď sedíte na laviciach. Prídavok v podobe kanistra s naberačkou umožňuje jemne naliať vodu na kamene a zvýšiť vlhkosť a zážitok počas každého sedenia.