Záhradná sauna – Kreuzau

Jedinečná záhradná sauna z vonkajšej strany v bielej farbe je dodávaná investorovi spoza našej západnej hranice. Tri fasádne steny domu sú pokryté bielym plechom. Predná stena v hlavnej časti je zasklená a zvyšok fasády je obložený drevom. V podhľade pred vchodom bolo umiestnené LED osvetlenie. Vonkajšie dvere sú presklené, rovnako ako dvere vedúce do vlastnej saunovej miestnosti. Celá budova má rozmery 345 cm x 300 cm.

Vo vnútri sa nachádza predsieň zo smrekového dreva s lavicou a fínska sauna, ktorá je tiež obložená smrekovým drevom. Obklad stien v saune aj v predsieni je položený vodorovne. Pôdorys predsiene je široký 100 cm a hlboký 245 cm. Sauna má plochu 4,9 m2 a naraz sa do nej zmestí 6-7 osôb v sede.

Srdcom sauny je závesná elekrická piecka od spoločnosti Harvia, model Vega. Kamene v peci možno opatrne poliať vodou, pričom si pomôžete dreveným kotlíkom a naberačkou, ktorou dávkujete množstvo vody. Dotykový ovládač od výrobcu Nexen je umiestnený v predsieni hneď pri vstupe do sauny, aby bolo jeho ovládanie pohodlné. V strope sauny sú LED svetlá a za operadlami sú LED pásy. Na laviciach sú mobilné opierky hlavy určené pre návštevníkov sauny. Na stene visia presýpacie hodiny, ktoré odpočítavajú čas strávený v saune a merajú 15 minút. Súčasťou balenia je aj teplomer a vlhkomer, ktoré pomáhajú určiť správnu teplotu vzduchu podľa individuálnych preferencií. Takmer jedna stena sauny je celá zo skla, takže používatelia sauny môžu relaxovať a zároveň sledovať výhľad za oknom.