Záhradná sauna umiestnená pod existujúcim prístreškom. Návrh prispôsobený lokalite a dostupnému priestoru. Chata obsahuje dve miestnosti: saunu s rozmermi 190 cm x 185 cm a predsieň s rozmermi 125 cm x 185 cm. Vonkajšia fasáda z dvojprofilového sibírskeho smrekovca. Rámové dvere a benátske sklo farebne zladené. Chata má štandardné osvetlenie v podobe led svetiel umiestnených na strope a pod lavicami.

Vnútorné obloženie stien a strop boli vytvorené z jelšového dreva. Podlaha v predsieni, vyrobená na zákazku z dubových dosiek. Benátske sklo bolo umiestnené tak, aby bolo možné pozorovať rozprestierajúcu sa záhradu z oboch izieb.

Lavice v saune sú vyrobené z lipového dreva triedy AA. Táto miestnosť je oddelená sklenenou priečkou. Fínska sauna je vykurovaná moderným sporákom v tvare valca od spoločnosti Harvia. Ovládač bol umiestnený v predsieni, tesne pred vstupom do sauny. Bola vybavená príslušenstvom, ktoré okrem iného zahŕňalo: dve opierky hlavy, ceber, drevenú naberačku, presýpacie hodiny, termohygrometer a čiapky.