1. SUPINE
  2. Realizácie
  3. Záhradná sauna – Siemianowice Śląskie

Záhradná sauna – Siemianowice Śląskie

Záhradná sauna s krytou terasou a lodžiou

Projekt záhradnej sauny zahŕňa domček s terasou, predsieň a fínsku saunu. Budova obdĺžnikového pôdorysu má rozmery 620 cm x 320 cm. Väčšinu terasy zaberá vírivka vyhrievaná kachľami na drevo a vonkajšia sprcha. Z dvoch strán je terasa chránená pevnou drevenou žalúziou. K dispozícii bolo aj vonkajšie osvetlenie terasy.

Fasáda je vyrobená z profilovej dosky DUO. Fasáda bola naolejovaná impregnáciou v odtieni zlatého duba. Plochá strecha je pokrytá PVC fóliou. Plošina je obložená drážkovanou palubovkou, ktorá zabraňuje pošmyknutiu.

Sauna má rozmery 200 cm x 178 cm. Steny sú obložené širokým vápenným obkladom z profilu STS. Valcový sporák Harvia Cilindro vyhrieva vnútorný priestor. Nad sporákom visela aromatická miska a bylinky. Sauna je vybavená panoramatickým oknom s výhľadom do záhrady.

Ovládač Nexen s dotykovou obrazovkou bol umiestnený v predsieni. V tejto miestnosti sa nachádza aj priestor na vešiaky a polička, ktoré sú užitočné na odkladanie vecí, ktoré sa do saunovej kabíny neprinášajú.