Vonkajšia sauna – Ustroń

Nasledujúca realizácia ukazuje príklad ideálnej sauny, ktorá vyplní kúpeľný komplex na dvore pre viacčlennú rodinu. V záhrade, medzi terasou na leňošenie, grilovanie a inú zábavu a vírivkou, si svoje miesto našla mierne upravená záhradná sauna Lars z nášho katalógu.
Jednoduchý korpus sauny je z vonkajšej strany obložený zvislou doskou s obdĺžnikovým profilom impregnovanou prírodným farbivom. Plochá strecha je pokrytá PVC fóliou a vďaka sklonu v jednom z rohov, ktorý je voľným okom neviditeľný, sa vyrovnáva so zrážkami, ktoré stekajú do odtokovej rúry umiestnenej v zadnej časti budovy. Všetky akcenty na budove sú v jednotnej antracitovej farbe.
Do budovy sauny sa vchádza cez moderné presklené hliníkové dvere a saunová miestnosť má výhľad cez obrovské panoramatické okno. Okolo rámov okien a dverí boli umiestnené vonkajšie nástenné svietidlá a snímač pohybu. V zariadení sú dve miestnosti: predsieň na prípravu na saunovanie a odpočinok po saunovaní a cieľová miestnosť kombinovanej sauny.
Vnútorný rozmer sauny je 200 cm x 220 cm. Obklad najvyššej triedy AA položený vodorovne v saune pochádza z lipového dreva. Varič značky Sentiotec umiestnený pred lavicami slúži na vykurovanie a zvyšovanie vlhkosti. Vďaka vodnej nádrži a výparníku, ktoré sú v nej umiestnené, je možné zvýšiť vlhkosť vzduchu až na približne 40 % a zároveň znížiť teplotu na približne 60-80 stupňov Celzia. Stena za sporákom je obložená štýlovým čiernym kameňom. Nechýbajú základné doplnky, ako sú presýpacie hodiny a teplomer a vlhkomer umiestnené na stene.