SZTUKATERIA GIPSOWA

GIPSOWA SZTUKATERIA

SZTUKATERIA GIPSOWA DOSTOSOWANA DO TWOICH POTRZEB

Sztukateria gipsowa Supine to idealne rozwiązanie dla elewacji nowych jak i tych potrzebujących renowacji. Nasi sztukatorzy zajmują się zarówno odtwarzaniem starej sztukaterii jak i tworzeniem nowych indywidualnych wzorów. Dzięki temu stworzysz elewację która zachwyci wszystkich a jej jakość pozwoli na zachowanie tej świetności na lata. Z kolei dzięki naszym projektantom stworzysz indywidualne wzory sztukaterii dostosowanej do twojego stylu. 

WŁAŚCIWOŚCI SZTUKATERII ELEWACYJNEJ I DO WNĘTRZ OD SUPINE

ELEGANCKI WYGLĄD

Sztukateria od setek lat zdobi budynki na całym świecie. Od wieków uchodzi za sztukę w architekturze. Wykonanie jej w tradycyjnym materiale jakim jest gips i dopracowanie każdego szczegółu ręcznie przywraca tym elementom ich niezwykłą wartość artystyczną.

ODPORNOŚĆ NA WILGOĆ

Dzięki odpowiedniej impregnacji każdego elementu sztukaterii jesteśmy w stanie stworzyć produkt odporny na wilgoć i warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz budynków.

WYSOKA JAKOŚĆ

Jakość gwarantuje nasze staranne podejście do każdego z elementów wykonywanych w naszej pracowni sztukatorskiej. Wiele elementów ze względu na swój kształt poddawana jest ręcznej obróbce, po to by jego finalny wygląd, kształt oraz struktura w pełni oddawała znaczenie hasła "wysoka jakość".

ŁATWA ZMIANA KOLORU

Sztukateria gipsowa od Supine pozwala na łatwą zmianę koloru. Naturalnym kolorem sztukaterii jest kolor biały. I taki też produkt dostarczamy naszym klientom. Sztukatrię gipsową można malować na dowolny kolor. Struktura gipsu świetnie przyjmuje farbę i nie wpływa to w żaden sposób na jego jakość i wytrzymałość.

RENOWACJA ELEMENTÓW SZTUKATERII

Lata doświadczeń nauczyły nas pracy nad starą sztukaterią która bardzo często na pierwszy rzut oka nie wiele ma wspólnego z pięknem jakie reprezentowała lata temu. Wiele budynków w Polsce w ostatnich latach wraca do wyglądu z czasów swojej świetności. Jednak nie było by to możliwe bez pomocy doświadczonych sztukatorów.

Lat doświadczenia

Renowacja sztukaterii to proces bardzo żmudny i wymagający od sztukatora ogromnej wiedzy i cierpliwości. Cały proces rozpoczyna się od przyjazdu do miejsca które ma zostać przywrócone do dawnej świetności. Następnie następują oględziny a wszystkie elementy jeszcze wiszące na elewacji czy we wnętrzach zostają sfotografowane. Fotografie będą niezbędne przy montażu nowych sztukaterii. Następnie stare elementy zostają zdjęte z budynku i przetransportowane do warsztatu sztukatora. Tam rozpoczyna się żmudny proces tworzenia  na nowo wszystkich elementów wymagających wymiany. W zależności od ilości elementów proces ten może trwać kilka tygodni a czasem nawet kilka miesięcy.

Ostatni etap to montaż. Do tego potrzebny jest wykwalifikowany zespół ludzi którzy z ogromną starannością zamontują każdy z odnowionych elementów.

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ I ELEWACJI

Stworzenie projektu pomieszczenia, elewacji czy całości budynku to proces związany z poznaniem potrzeb i pragnień jego przyszłych domowników czy też użytkowników. Sztukateria pozwala nam na stworzenie wielu niepowtarzalnych styli, dlatego też nie zwykle ważnym jest wykonanie odpowiedniego przeglądu zarówno budynków z okolicy, historii danego miejsca czy samego miasta w jakim ma powstać projekt. Ale bardzo często warto zapoznać się z pomysłami właściciela budynku. Wywiad  wykonany z odpowiednią starannością pozwala nam na stworzenie projektu godnego każdego kto znajdzie się w danym budynku. 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI