1. SUPINE
  2. Blog o saunovaní
  3. Záhradná sauna – ktorú si vybrať? Čo sa oplatí vedieť pred kúpou?

Záhradná sauna – ktorú si vybrať? Čo sa oplatí vedieť pred kúpou?

Záhradná sauna – aké sú jej typy? Ktorý z nich si vybrať? Čo potrebujete vedieť pred kúpou? Všetko sa dozviete od skúseného výrobcu záhradných sáun!

Sauny na dvore sú v Poľsku čoraz častejším javom. Nie v každom dome je totiž miesto na saunu, ale v záhrade áno. Frekvencia nových sáun nie je prekvapením, pretože každý by mal využívať cenné vlastnosti pravidelného kúpania.

Záhradná sauna na mieru alebo saunový domček – čo si vybrať?

Záhradná sauna môže byť vybavená ďalšími prvkami, ako je sprchovací kút, šatňa alebo loptička. Domček so saunou je výbornou voľbou nielen pre rekreačný pozemok, hoci sa najčastejšie vyberá práve do takýchto oblastí. Výber medzi záhradnou saunou a saunovým domom súvisí s individuálnymi potrebami a veľkosťou pozemku, ktorý má klient k dispozícii.

Aké podmienky musí mať záhrada alebo pozemok na trávenie voľného času, aby sa na ňom mohla inštalovať sauna?

Na to, aby ste si mohli vychutnať kúpanie v domácej záhradnej saune alebo na rekreačnom pozemku, potrebujete len prístup k elektrine a voľný priestor s rozmermi 1,5 x 2 m. Toto je absolútne minimum, ktoré musí výrobca záhradnej sauny poskytnúť pre dizajn na mieru.

Čím môžem vykurovať záhradnú saunu?

Každá záhradná sauna musí mať zdroj vykurovania. Môže to byť tradičný sporák na drevo, oveľa pohodlnejší elektrický sporák (pre suché sauny), kombinovaný sporák (pre suché a mokré sauny) alebo sálavé ohrievače (pre infračervené sauny). Správne navrhnutá a postavená záhradná sauna vám umožní kúpať sa po celý rok bez ohľadu na počasie.

Každá sauna je individuálne navrhnutá podľa potrieb a možností.

Ako sme už spomenuli, každá sauna môže mať ďalšie miestnosti a dokonca aj terasu, čím vznikne atraktívny saunový dom. Takéto riešenia zvyšujú pohodlie a umožňujú maximálne využiť vlastnosti saunového kúpeľa. Kladina v záhradnej saune môže v zime dodatočne ohrievať a v lete ochladzovať telo. K pohodliu prispieva sprchovací kút a šatňa postavené priamo vedľa sauny.

Podrobné informácie o záhradných saunách a saunových domčekoch nájdete tu: Záhradné sauny