1. SUPINE
  2. Blog Chaty 35m2
  3. Ako zariadiť rekreačný dom s rozlohou do 35 m²? Časť I

Ako zariadiť rekreačný dom s rozlohou do 35 m²? Časť I

Ako zariadiť interiér malého domu s rozlohou do 35 m²?

Zariadenie vlastného vysnívaného interiéru sa pre investorov často stáva veľkou výzvou. Zariadenie takého malého priestoru si vyžaduje, aby sme naplánovali každý kúsok dostupného priestoru. Ako teda zariadiť prázdninový dom s rozlohou do 35 m², aby bol viac než len miestom na spanie?

Kde začať s interiérovým dizajnom domu pre voľný čas?

Na začiatku je vhodné zvážiť, čo by mal priestor, ktorý máme zariadiť, obsahovať? Budú tam napríklad skrinky na náradie, bicykle alebo grily? Najlepším riešením na umiestnenie takýchto vecí môže byť pridanie malej búdky vedľa domu. Takáto budova zároveň uvoľní niekoľko dôležitých m² v našej chate.

Ak takúto miestnosť nemôžeme dobudovať, je vhodné na to myslieť pri plánovaní výstavby napríklad pod schodiskom alebo šikmých stropov, pretože sa v tomto smere môžu ukázať ako veľmi užitočné.

Čo potrebujete v dome s rozlohou do 35 m²?

Ďalším dôležitým bodom, ktorý je potrebné zvážiť predtým, ako sa pustíme do návrhu

jeho priestoru, by malo byť určenie, aké budú potreby tých, ktorí ho budú využívať? Budeme potrebovať kútik na prácu za stolom, alebo sa na to má použiť samostatná miestnosť? Bude to chata, kde budeme prijímať hostí a budeme pre nich potrebovať aj samostatný priestor? Čo tak vyhradiť voľný „kus podlahy” na detské hračky? Veľmi dôležitou otázkou je aj chov domácich zvierat, pretože aj ten si často vyžaduje úpravu ďalšieho priestoru.

Na čo si ešte treba dať pozor pri zariaďovaní priestoru v dovolenkovom dome?

Po identifikácii vyššie uvedených aspektov je možné zvážiť ďalšie aspekty. Konkrétne štýl interiéru, ktorý chceme dosiahnuť, a rozpočet, ktorý máme k dispozícii. Na tomto mieste treba spomenúť, že sa stáva veľmi populárnym zariaďovať rekreačné domy podľa regiónu, v ktorom boli postavené. Veľmi častým riešením je aj odnesenie nábytku z jeho súčasného miesta, jeho zmena usporiadania alebo jeho úplná rekonštrukcia. Táto možnosť bude mať určite vplyv na určenie nákladov pridelených na vybavenie priestoru domu pre voľný čas.

Ako plánujete interiér dovolenkového domu?

Letný domček s rozlohou maximálne 35 m2 je malý priestor, a preto

najčastejšie nie sú všetky funkčné oblasti oddelené stenami. Ďalším dôležitým bodom je preto usporiadanie územia, vymedzenie zón a dopravných trás.

Rozdelenie na súkromné a verejné priestory sa stáva veľmi obľúbeným riešením. Prvý priestor zvyčajne zahŕňa spálňu a kúpeľňu a druhý otvorený priestor je obývacia izba, jedáleň a kuchyňa. V závislosti od potrieb možno jednotlivé zóny rozšíriť o spomínaný stolový kútik alebo osobný priestor pre hostí.

Na čo ešte treba myslieť pri zariaďovaní priestoru malého domu?

V nasledujúcom článku

Ako zariadiť rekreačnú chatu do 35 m²?

budeme riešiť otázku, ako zariadiť priestor, ktorý sme si už vopred naplánovali. Rozvinieme tému výberu farieb a spôsobu zariaďovania, aby naše útočisko bolo nielen funkčné, ale aj nápadité.