1. SUPINE
  2. Blog sauny
  3. Jakie drewno zastosować do sauny? Poznaj 3 najlepsze rodzaje

Jakie drewno zastosować do sauny? Poznaj 3 najlepsze rodzaje

Jakie drewno nadaje się do budowy sauny? Prezentujemy 3 najlepsze rodzaje.

Drewno jest materiałem konstrukcyjnym saun zarówno wewnętrznych (czyli domowych), jak i zewnętrznych (czyli ogrodowych). Ze względu na to, że w saunie panują ekstremalne warunki, należy dobrać odpowiednie drewno, aby zachowało swoje właściwości przez długi czas. Jako producent, dzięki wiedzy i nabytemu doświadczeniu, udało nam się wyselekcjonować 3 gatunki drewna najlepszego do produkcji saun.

Dlaczego do budowy sauny wykorzystuje się właśnie drewno?

Zacznijmy od początku: dlaczego do produkcji saun wykorzystujemy drewno? Przede wszystkim dlatego, że ma ono właściwości termoizolacyjne, doskonale absorbuje wilgoć, a ponadto ma przyjemny zapach i zapewnia tradycyjny wygląd. Oczywiście każdy gatunek drewna ma nieco inne właściwości, które opisujemy poniżej. Dodatkowo zawsze zwracamy uwagę na jakość materiału.

Jakie właściwości musi mieć drewno do budowy sauny?

Materiał do produkcji sauny przede wszystkim musi być odporny zarówno na wysokie temperatury, jak i wysoką wilgotność. Ponadto drewno powinno charakteryzować się niskim przewodnictwem cieplnym. Tylko te właściwości pozwalają na prawidłowe spełnienie funkcji sauny, wydłużają jej żywotność, a także zapewniają bezpieczeństwo saunowiczów.

Jaki gatunek drewna oferujemy do budowy sauny? Oto nasze TOP 3.

Najlepsze 3 rodzaje drewna do produkcji sauny:

 

  1. Świerk skandynawski – to najpopularniejszy materiał wykorzystywany do produkcji saun. Nie tylko jest to najtańszy rodzaj drewna, ale również charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, niską zawartością żywicy i ma niewielkie sęki. Drewno świerkowe ma też wyraźnie zaznaczone słoje, co dodaje tradycyjnego wyglądu.
  2. Lipa (zwykła, jak i termowana) – ten rodzaj drewna jest lekki i miękki oraz charakteryzuje się niskim przewodnictwem cieplnym, a także nie ma żywicy. Drewno lipy ma jasny kolor w odcieniu żółto-białym, a jego słoje są słabo widoczne, dzięki czemu nadaje się również do saun o nowoczesnym designie. Ponadto jego zapach ma wyjątkowo długą trwałość.
  3. Cedr kanadyjski – to najlepszy jakościowo gatunek drewna dostępny na rynku. Ten materiał jest niezwykle trwały i twardy. To wyjątkowe drewno, ponieważ paleta kolorów cedru kanadyjskiego jest bardzo szeroka, a z czasem jego odcień ciemnieje i staje się bardziej czerwony. W dodatku bardzo przyjemnie pachnie, co dodaje unikatowego klimatu i sprzyja relaksowi.

Nie wiesz jakie drewno wybrać do swojej sauny?

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie drewna, dlatego chętnie pomożemy w wyborze. Zachęcamy do kontaktu: (+48) 795 600 656 sklep@supine.eu