1. SUPINE
  2. Blog sauny
  3. Jakie kosmetyki warto wziąć do sauny?

Jakie kosmetyki warto wziąć do sauny?

Sauna pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale również na urodę. Jakie kosmetyki zabrać ze sobą na kąpiel do sauny?

Regularne kąpiele w saunie wspomagają skuteczne pocenie się – czyli wydalanie szkodliwych substancji. Takie seanse są wskazane dla osób, które posiadają przeróżne zmiany skórne, ale i dla tych, którzy w skuteczny sposób chcą im zapobiec.

 

Ciało podczas wygrzewania podnosi swoją temperaturę, a co za tym idzie, kosmetyki działają nie tylko szybciej, ale i skuteczniej.

Jakie kosmetyki wybrać, aby seans w saunie stał się przyjemniejszy?

Wysoka temperatura w saunie powoduje rozszerzenie porów oraz pobudza krążenie krwi, co pomaga uaktywnić się składnikom zawartym w kosmetykach. Podstawowe kosmetyki, jakie warto mieć w saunie pod ręką to:

 

  • peeling do twarzy oraz całego ciała – pomaga on skutecznie oczyścić skórę z toksyn oraz regeneruje ją.
  • maseczka, serum oraz krem do twarzy – kosmetyki te bardzo szybko i intensywnie działają, ponieważ są bogate w substancje odżywcze i regenerujące, efekt jest świetnym dopełnieniem sesji pielęgnacyjnej.
  • balsam i masło do ciała – najbardziej wskazane są te o lekkiej konsystencji, ponieważ kosmetyki te należy nałożyć na rozgrzane ciało, wmasować, a nadmiar spłukać pod prysznicem. Skóra pozostanie gładka i zmiękczona.
  • olejki do ciała i twarzy – idealnie nadają się do masażu, który rozluźni spięte mięśnie oraz pobudzi krążenie.

Jakie kosmetyki do włosów zabrać do sauny?

Dbanie o urodę to nie tylko pielęgnacja ciała, ale także włosów. W przeciwieństwie do skóry, na włosy wysoka temperatura nie ma dobrego wpływu, niszczy je i wysusza. Są jednak sposoby, aby tego uniknąć. W kosmetyczce do sauny powinny znajdować się takie kosmetyki, jak:

  • odżywka do włosów – szczególnie taka, która w swojej specyfikacji ma ochronę przed wysoką temperaturą i zapobieganie wysuszaniu.
  • olejki do włosów – jako że w saunie panuje wysoka temperatura, pomaga to wejść substancji w głąb włosa oraz wzmocnić jej odnawiające działanie. Włosy są lśniące i gładkie.
  • maski do włosów – również głęboko wpływającą we włosy substancja, pod wpływem temperatury regeneruje je oraz bardzo mocno odżywia.

Warto zwrócić uwagę na to, że zabiegi, jakie odbywają się w obrębie włosów, bardzo korzystnie wpływają także na ukrwienie skóry głowy.

Jak sauna wpływa na pielęgnację ciała i włosów?

Życie w obecnych czasach to nieprzemijający kontakt z toksynami. Warto wspomagać ciało w pozbywaniu się zanieczyszczeń. Odpowiednie rytuały saunowe na pewno skutecznie w tym pomogą, a jednocześnie będą dawką pozytywnej energii, wzmocnią skórę i zregenerują włosy. Sesje koncentrujące się na zabiegach upiększających dodadzą także pewności siebie oraz pomogą się zrelaksować.