1. SUPINE
  2. Bez kategorii
  3. Posadzimy drzewa w Twoim imieniu

Posadzimy drzewa w Twoim imieniu

Posadzimy drzewa w Twoim imieniu – za każdą saunę lub domek.

Na co dzień realizujemy inwestycje, wykorzystując drewno. Zadbaliśmy o to, aby jednocześnie sadzić nowy, polski las. Drzewa sadzimy w imieniu naszych inwestorów, a zasada jest bardzo prosta:

  • sauna domowa = 10 posadzonych drzew  = 37 m² lasu
  • sauna ogrodowa = 20 posadzonych drzew = 74 m² lasu
  • domek 35 m² = 35 posadzonych drzew = 129,5 m² lasu

Otrzymasz certyfikat potwierdzający zalesienie

Wraz z fakturą końcową otrzymasz certyfikat, w którym potwierdzamy posadzenie w Twoim imieniu określonej liczby drzew. Las sadzony jest na odpowiednio wybranych terenach, gdzie będzie rósł przez dziesiątki, a nawet setki lat.

Posadzimy drzewa w Twoim imieniu – wybierając naszą firmę, w łatwy sposób wspierasz zalesienie naszego kraju. A dlaczego jest to tak ważne?

Dlaczego warto sadzić drzewa?

Oczyszczanie powietrza

Drzewa poprzez codzienne procesy pochłaniają szkodliwe zanieczyszczenia, w tym CO₂. Dodatkowo uwalniają tlen do atmosfery, a także inne substancje lotne, które mają właściwości bakteriobójcze.

Ochładzanie klimatu

Pochłaniając gazy cieplarniane, a także emitując wodę poprzez parowanie, drzewa zdecydowanie obniżają temperaturę nawet o kilka stopni Celsjusza, co sprawdza się nie tylko na terenie miast.

Zapewnienie bioróżnorodności

Lasy są naturalnym środowiskiem wielu zwierząt, ale pojedyncze drzewa również mogą być domem dla różnych stworzeń. Na jednym drzewie mogą wspólnie mieszkać zapylacze, takie jak pszczoły, wiewiórki i liczne ptaki.

Ten, kto zasadził drzewo, nie żył na próżno.

Twoje drzewa w polskim lesie

Las, który powstanie z Twoim udziałem, objęty jest ochroną prawną na następne 60-110 lat (w zależności od gatunku drzew). Dodatkowo tereny wybrane do zalesienia obecnie nie posiadają planów wycinki, więc drzewa mają ogromną szansę rosnąć znacznie dłużej. W przyszłości możesz odwiedzić las, którego powstanie razem z nami wspierasz.