Sauna domowa — Gdynia

Domowa realizacja naszej sauny fińskiej zagospodarowała wolną wnękę w łazience. Jest to miejsce, które nasi Klienci wybierają najczęściej jako lokalizację swojej sauny, m. in. ze względu na bliskość prysznica. Wymiar zewnętrzny sauny wynosi 206 cm x 108 cm. Wewnątrz mieszczą się 2 osoby w pozycji siedzącej lub 1 osoba leżąc. Ściana frontowa sauny to szkło hartowane z drzwiami pośrodku. Drewniany pochwyt zapewnia bezpieczeństwo przed nagrzewaniem.

Wnętrze pokryte jest boazerią wykonaną z drewna lipowego klasy AA, poddanego dodatkowej obróbce termicznej, dzięki czemu przyjęło ciemny, przypalany kolor. Z tego samego drewna, czyli lipy termowanej wykonana jest ława, oparcie oraz podest, gwarantując jednolitość kolorystyczną wszystkich drewnianych elementów. Zabudowa nad sauną została dostosowana do wysokości pomieszczenia.

Saunę fińską nagrzewa topowy piec marki Harvia, model Cilindro z widocznymi kamieniami na całej jego powierzchni. Tylna zabudowa pieca zapobiega opalaniu drewna i pozwala na zmniejszenie odległości między piecem a ścianą. Dotykowy, zewnętrzny sterownik standardowo umieszczony jest na ramie frontu sauny.

Oświetlenie sauny wykonano w klasycznym stylu, czyli umieszczono pas ledowy za oparciem oraz zamontowano dwa oczka na suficie. Sauna posiada wentylację grawitacyjną, która utrzymuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Wyposażenie przydatne w każdej saunie, a więc klepsydra odmierzająca czas, termometr, higrometr oraz ceber z chochlą i zagłówek jest również na wyposażeniu tejże sauny.