Sauna domowa — Rogów

Sporych gabarytów sauna wewnętrzna, mieszcząca we wnętrzu trzy wygodne ławy, szczególnie wyróżnia się wyposażeniem.

Wymiary sauny to 262×217 cm, jej front został przeszklony, a na podłodze znajdują się płytki oraz drewniany podest, zapewniający komfortowe poruszanie się po saunie.

Boazeria wewnętrzna sauny została wykonana z lipy poddanej procesowi termowania. To działanie nadaje lipie dodatkowych parametrów jakościowych oraz zapewnia ciemny, elegancki kolor desek.

Sercem sauny jest piec fiński. W przypadku tej realizacji, wyjątkowo jest to piec opalany drewnem. Taki wybór tworzy w saunie niesamowity klimat. Spalane drewno wydziela przyjemny zapach oraz wydaje relaksujące dźwięki. Piece na drewno przybliżają nas również do pierwotnego wyglądu saun.

Fragment ściany za piecem został pokryty łupkiem kamiennym, który zapewnia większe bezpieczeństwo w trakcie użytkowania sauny oraz nadaje wnętrzu nowoczesnego sznytu.

Dodatkowo na bocznej ścianie znajduje się duża, podświetlana ścianka solna. Oprócz wydzielania zdrowotnych pierwiastków, tworzy w saunie barwną poświatę.

Front sauny został pokryty drewnem świerkowym, którego ciemne sęki świetnie współgrają z ciemnobrązowym drewnem termowanym.